Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paşinyan ile görüştü! İşte masadaki konular

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Görüşmede her iki lider, Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilerin önkoşulsuz tam normalleştirilmesi konusunda siyasi iradelerini vurguladılar" ifadeleri kullanıldı.

SİYASET 18.06.2024, 23:50 Buse Önder
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paşinyan ile görüştü! İşte masadaki konular

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 18 Haziran 2024'te Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi. Görüşmede, Başbakan Paşinyan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kurban Bayramı'nı kutlarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da Paşinyan'ı yaklaşan Vardavar-Hz. İsa’nın Başkalaşımı Bayramı vesilesiyle tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan’ın kuzey bölgelerinde meydana gelen sel felaketi nedeniyle Başbakan Paşinyan’a başsağlığı dileklerini iletti.

Uluslararası gündem değerlendirmesi

Her iki lider, Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilerin önkoşulsuz normalleştirilmesi konusundaki siyasi iradelerini vurguladı. Liderler, iki ülkenin Özel Temsilcileri arasındaki görüşmelerin devam etmesinin önemine dikkat çekerek, şu ana kadar üzerinde uzlaşılan konuları teyit etti.

Ayrıca, Türkiye ve Ermenistan’ın üst düzey yetkilileri arasındaki diyaloğun devam etmesini memnuniyetle karşılayan liderler, bölgedeki son gelişmeleri ve uluslararası gündemi de değerlendirdi.

Yorumlar (0)