Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgür Özel için ilk yorum

Bir takım ziyaretler kapsamında Rize’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Dün CHP'de kurultay vardı, Bay bay Kemal kime 'Bay bay' dedi? Demirtaş'a Kavala'ya dedi. Peki, onun yerine geçen zat ne dedi? O da Demirtaş'a Kavala'ya selam gönderdi. Al birini vur ötekine” ifadelerini kullandı.

SİYASET 05.11.2023, 15:36 Şeyda Gül
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgür Özel için ilk yorum

Rize Merkez Kentsel Dönüşümü, Isırlık Tabiat Parkı, Müyesser Kart Huzurevi ve yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli değerlendirmelerde bulundu. 40 yaşında İstanbul Belediye Başkanı olduğunu ve İstanbul'u çöpten çukurdan kurtardığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “50 yaşında Başbakan oldum, şu anda 70 yaşıma merdiven dayadığım bugün aşkla, şevkle, tecrübeyle ülkeme hizmet mücadelemi sürdürüyorum” dedi.

Adeta bir ateş çemberinin ortasındayız

Aradan geçen 21 yıla dönüp baktığında artık hiçbir şeyin aynı olmadığı kıvancını yaşadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, artık bu ülkede darbecilerin borusunun ötmediğini belirtti. Artık bu ülkede cuntacıların sesinin çıkmadığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, artık bu ülkede vesayetçilerinin de tekerinin dönmediğini kaydetti. Artık bu ülkede doğmamış çocuğundan yaşlısına kadar "Ne olacak halim" endişesini kimsenin taşımadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdi Türkiye Yüzyılı vizyonuyla çıtayı en tepeye çıkarttıklarını söyledi. “Asırlar sonra milletimiz yeniden dünyada hak ettiği yeri alabileceğini görüyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, eskisinden daha çok çalışmaları gereken bir döneme girdiklerini anlattı. Dünyada yaşananları örnek gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, adeta bir ateş çemberinin ortasında olduğumuzu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hamdolsun bu ateşin ülkemize zarar vermesini önleyecek dirayete sahibiz. Karadeniz'e barış gelecekse emin olun bizimle gelecek. Suriye ve Irak'taki kardeşlerimiz güvende kalmasını biz sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Katliamın durdurulması bizim boynumuzun borcudur

Filistinli kardeşlerimizin zalimin elinden kurtarılmasının ve Gazze'de işlenen katliamların durdurulmasının da bizim boynumuzun borcu olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin'de çocukları, anneleri, masumları öldüren katillerin yakasından yapışmanın bizim insani vazifemiz olduğunu söyledi. Bu alçakça katliamı yapanların yüzlerine gördükleri her yerde bunu haykırmanın da bizim görevimiz olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz Filistin meselesinde gözükenden çok daha fazlasını yapıyoruz. Gazze'deki kardeşlerimizi asla çaresiz bırakmıyoruz, bırakmayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Özgür Özel için ilk yorum

Dün CHP'de kurultay olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bay Bay Kemal kime 'Bay bay' dedi? Demirtaş'a Kavala'ya dedi. Peki, onun yerine geçen zat ne dedi? O da Demirtaş'a Kavala'ya dedi. Al birini vur ötekine! Bunların birbirinden farkı var mı, yok. Bunlar terör örgütleri ile omuz omuza yürüdü. Zannettiler ki biz terör örgütlerini yanımıza alırsak seçim kazanırız” dedi.

Yorumlar (0)