Cumhur İttifakı'nda çatlama mı var? Bahçeli'den açıklama

Kurban Bayramı namazının ardından gazetecilere konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, merak edilen "Cumhur İttifakı'nda çatlama var mı?" sorusuna yanıt verdi.

SİYASET 16.06.2024, 13:28 Hakan Öksüz
Cumhur İttifakı'nda çatlama mı var? Bahçeli'den açıklama

Kurban Bayramı namazı sonrası Alparslan Türkeş'in Ankara Beştepe'de yer alan anıt mezarına ziyarette bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bakır ibrikle mezara su döktü. Kabre kırmızı beyaz karanfil bırakan Bahçeli, ziyaret çıkışında gazetecilere konuştu.

"Hayat pahalılığından dem vuranlar..."

Siyasi arenadaki mevcut durumu değerlendiren Bahçeli, "Kargaşa çıkarmak isteyen unsurlar her gün iş başında. Bazı kesimlerin rahatsız olduğunu görüyoruz. Cumhur İttifakı'nın önünde 2028'e kadar 4 önemli yıl var. Bu süreçte kurumsal yapı yerleşecek, yapısal reformlar devreye alınacaktır. Hükümetin çuvallayacağı beklentisiyle insanları karamsarlığa iten ve hayat pahalılığından dem vuranlar, toplumu zehirlemeye çalışıyor." dedi.

"Her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız"

Cumhur İttifakı'nın bileşenlerinin uyumlu şekilde çalıştığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararlı tutumunun bunda önemli olduğunu kaydeden Bahçeli, "Güvenimiz ve ümidimiz tam. Cumhur İttifakı'nda çatlama olmaz. Kerpiç de toprak da değiliz. Kaya gibiyiz. Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Barış çabasına köstek değil, yardımcı olmak gerekir. Temennimiz, barış ve kaynaşmadır. MHP olarak her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Kırık masalar üstünden gelecek vadedenler, şimdi yol gösterici konumuna geldiler. Allah ıslah etsin onları." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)