Cumhur İttifakı genişleyecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama

Cumhur İttifakı genişleyecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Aramıza yeni katılacak dostlarımızla destan yazacağız.'' dedi

SİYASET 11.03.2023, 14:20 11.03.2023, 15:29 Hanife
Cumhur İttifakı genişleyecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasından satır başları şöyle:

''Seçim kararının hayırlı olmasını diliyorum. Bir kez daha zafere ulaşacağımızdan şüphe duymuyoruz."

CUMHUR İTTİFAKI GENİŞLEYECEK Mİ?

"14 Mayıs destanını, bir süredir beraber yol yürüdüğümüz, aramıza yeni katılan ve katılacak olan dostlarımızla Cumhur İttifakı olarak beraberce yazacağız."

''Karşımızda ittifak değil, koalisyon var"'

"Artık karşımızda bir ittifak değil tıpkı eski Türkiye'de olduğu gibi tamamen kavga, ayak oyunu ve pazarlık üzerine kurulu bir koalisyon yapısı vardır.6'lı olarak başlayan, 8'li mi 10'lu mu olduğu meçhul hale gelen koalisyonun 12 maddelik bildirisi, ülkemizin nereye sürüklenmek istediğinin yazılı ispatı. (Millet İttifakı) Bay bay Kemal'i cumhurbaşkanı adayı olarak gösteren bu koalisyonun gündeminde ülkenin ve milletin hiçbir meselesi yoktur. 6'lı koalisyonun güçlendirilmiş parlamenter sistem diye başladığı yolculuğun sonu at pazarlığından beter cumhurbaşkanı yardımcılığı paylaşımı kavgasına çıktı"

"Depremin kırkı çıkmadan kutlama yapılmayacak"

 "Seçim kampanyamızı depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza hürmetimizin ve mağdur insanlarımıza olan saygımızın gerektirdiği hassasiyetle yürüteceğiz. Depremin kırkı çıkmadan genel merkezleri önünde vur patlasın çal oynasın aday kutlaması yapanlar gibi kesinlikle olmayacağız."

"Sandıklar için güçlü organizasyon"

"Sandıklara sıkı sahip çıkacak, en küçük bir kaçağa göçeğe, hileye hurdaya meydan vermeyecek güçlü bir organizasyon kuracağız."

Yorumlar (0)