CHP’li başkanın odasında dinleme cihazı bulundu

İzmir'in Bayraklı ilçesinde CHP'li belediye başkanı Serdar Sandal’ın makam odasındaki elektrik prizinde dinleme cihazı bulundu. Sandal, suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

SİYASET 23.08.2019, 16:20 23.08.2019, 16:46 Banu Fırıncılar
CHP’li başkanın odasında dinleme cihazı bulundu

31 Mart seçimlerinde İzmir'in Bayraklı ilçesinde belediye başkanı değişmiş ve yeni başkan CHP'li Serdar Sandal olmuştu. 

Serdar Sandal'ın makam odasındaki elektrik prizinde dinleme cihazı bulundu.

Kaymakamlığa ve Emniyet Müdürlüğüne bilgi veren Sandal, belediye personeli ve emniyetten gelen uzman polisler eşliğinde cihazı tutanak altına aldırdı.

Cihazın dinleme cihazı olduğunu ve yakın mesafelerden ancak dinleme yapabileceğini bildiren uzmanlar, cihazı ayrıntılı incelemek amacıyla Emniyet Müdürlüğüne götürdü.

"Hiç kimse bizi alıkoyamayacak"

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP'li Sandal, şunları kaydetti:

"Bizim kimseden saklayacak, gizleyecek bir şeyimiz yok. Biz bu makama şifreli asansörleri, kilitli demir kapıları kıra kıra geldik. Kapılarımızı tüm halkımıza açtık. Tasarruf tedbirlerini son noktasına kadar hayata geçirdik. Geriye dönük birçok dosyayı Teftiş Kurulumuza gönderdik. Anlaşılan birilerinin ayağına fena basmışız. Ancak herkes şunu çok iyi bilsin ki, hiç kimse bizi çıktığımız bu yoldan alıkoyamayacak. Kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz."

"Suç duyurusunda bulundum"

Dinleme cihazı ile ilgili suç duyurusunda bulunduklarını bildiren Sandal, "Makam odamıza dinleme cihazı yerleştirecek kadar ne konuştuğumuzu, neler yapacağımızı merak edenler kimlermiş hep birlikte öğrenelim. Tüm Bayraklı, tüm İzmir kamuoyu öğrensin. İl Emniyet ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüzden gelen, cihazı inceleyen ve bizleri bilgilendiren tüm polis arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Suç duyurusunda bulundum. Eminim odama dinleme cihazı yerleştirenler hızla bulunacaktır. Avukatlarımızla birlikte konunun takipçisi olacağız, gelişmelerden basını ve kamuoyunu bilgilendireceğiz." dedi.

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu