CHP'ye 'İnce' eleştiri: Hayır gelmez!

Eski CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisinin büyük kurultayıyla ilgili 'tek adaylı il kongrelerini' eleştirdi. İnce, "AKP’ye benzemeye çalışan CHP’den bu millete hayır gelmez" dedi.

SİYASET 25.02.2020, 10:52 25.02.2020, 11:16
CHP'ye 'İnce' eleştiri: Hayır gelmez!

Eski CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'ye CHP ile ilgili açıklamalar yaptı.

"Bunun adı ‘demokrasicilik oyunu’ olur"

CHP'nin seçim gündemine ilişkin komuşan İnce, "Tek adaylı il seçimlerinden çok adaylı kurultay çıkmaz. Bunun adı ‘demokrasicilik oyunu’ olur. Çanakkale’de genel başkan yardımcısı Muharrem Erkek’in, Ordu’da genel başkan yardımcısı Seyit Torun’un, Sakarya’da grup başkanvekili Engin Özkoç’un, Denizli’de genel başkan yardımcısı Gülizar Biçer’in, Manisa’da grup başkanvekili Özgür Özel’in desteklediği adaylar kaybetti. İzmir’de aslında Tuncay Özkan’ın desteklediği aday da kaybetti. Çünkü salt çoğunluk yoktu. 611 delegenin oy kullandığı seçimde tek aday olan Deniz Yücel’e 253 oy çıktı. Bu demektir ki, partililerin gönlünde MYK bitmiştir. Bu demektir ki, CHP’lilerin gönlünde bu yönetim bitmiştir. AKP’ye benzemeye çalışan CHP’den bu millete hayır gelmez."dedi.

"Önce CHP’lilerle ittifak yapın"

Partinin sol bloğundan Selin Sayek Böke ile görüştüğünü söyleyen İnce, "Adaylık düşünen arkadaşlar var. Birçok CHP’li bu durumdan hoşnut değil. İttifak yapacağım derken önce CHP’lilerle ittifak yapın" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
16
açık