CHP Lideri’nin “siyasi cinayetler” çıkışına soruşturma 

CHP Lideri’nin bahsiyle gündeme gelen “siyasi cinayet” tartışması hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. 

SİYASET 13.10.2021, 11:40 Başak Çetin
CHP Lideri’nin “siyasi cinayetler” çıkışına soruşturma 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı siyasilerin “siyasi cinayetler işlenebileceği” hakkındaki iddiaları hakkında resen soruşturma başlattı. 

İddiayı, Kemal Kılıçdaroğlu gündeme getirmişti 

Geçtiğimiz günlerde konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim süreci hakkında, “Seçim sürecinde gerilimi yükseltmek isteyebilirler. Benim bu süreç için siyasi cinayet kaygım var. Başımıza ne geleceği belli değil. Açıkça tehdit ediyor.” ifadelerini kullanmış ve Erdoğan’ın bazı sözlerinin belirli çevreleri cesaretlendirdiğini dile getirmişti. “Aldığımız duyumlar var” 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın da bir gazeteye açıklama yaparak, “Siyasi suikastler yapılacağı yönünde aldığımız duyumlar var.” sözlerini sarf etmişti. 

“Sorumsuzluktur” 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise konunun ardından bir basın açıklaması yaparak Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerini “sorumsuzluk” olarak nitelemişti. 

Yorumlar (0)
7
açık