CHP lideri Özel'den Bahçeli'ye çağrı: Gelsin bizim ittifakımıza katılsın

MHP lideri Bahçeli'nin ittifak açıklamalarına yanıt veren CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Belli ki Cumhur İttifakı'nda sorunlar var. Memleketi bu hale getirip suç ortağını bize doğru itmesinler. Bu sorunları ya çözsünler ya bıraksınlar biz çözeriz” dedi.

SİYASET 13.06.2024, 13:27 Şeyda Gül
CHP lideri Özel'den Bahçeli'ye çağrı: Gelsin bizim ittifakımıza katılsın

İBB tarafından Beyoğlu’nda bir otelde düzenlenen Şehit Aileleri ve Gaziler Çalıştayı’na katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, programın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. CHP lideri Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yazılı açıklamasında yer alan “Ak Parti'yle CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi buna da altılı masanın diğer unsurlarının desteği Milliyetçi Hareket Partisi'nin samimi dileği ve temennisidir” ifadelerini değerlendirdi. “Değerli arkadaşlar birkaç gündür önce sayın Bahçeli'nin yüzüğünü sordunuz. Sayın Bahçeli'nin nefes israf etmeden taktığı bir yüzüğe benim nefes israf edecek halim yoktu” diyen Özel, şimdi de yazılı bir açıklama yaptığını söyledi. Özel, kendisinin yine çok fazla nefes israf edip de kamuoyunu bu yaratılmaya çalışılan suni tartışmayla meşgul etmek istemediğini dile getirdi.

Cumhur İttifakı'nda sorunlar var

Cumhur İttifakı’nda belli ki sorunlar olduğunu dile getiren Özel, sorunların Cumhur İttifakı'nın sorunu olduğunu vurguladı. “Bizim sorunumuz değil. Biz, son seçime bir siyasi partiyle ittifak yaparak girmedik. Ve tek başımıza son 47 yılın en yüksek oyunu alarak Türkiye'nin birinci partisi olduk. O yüzden de ittifak ortağımız olmadığı için de kavga edecek kimse yok yanımızda” diyen Özel, o yüzden kimseyle bir tartışmalarının olmadığını belirtti. Bir gerginliklerinin olmadığını aktaran Özel, belli ki Cumhur İttifakı'nda sorunlar olduğunu yineledi. Sorunları çözmek için bir metinde hem bir kopuş, hem bir sadakat, hem bir bağlılık, hem bir sitem, hem bir umut, hem bir tehdit barındırıldığını anlatan Özel, “Bunların hiçbirisiyle meşgul değiliz” dedi.

Bahçeli’ye çağrı: Gelsin bizim ittifakımıza katılsın

Konuşmasında Bahçeli’ye çağrıda bulunan Özel, Bahçeli'ye de bir davette bulunacağını kaydetti. “Eğer kendisi ittifakından memnun değilse bizim ittifakımıza katılabilir. Bizim ittifakımızın adı Türkiye İttifakı” diyen Özel, o yüzden siyasi partileri birleştirmeye gerek ya da Cumhuriyet Halk Partisi'yle bir başka siyasi partiye ittifak teklif etmesine gerek olmadığını vurguladı. Gelip Türkiye İttifakına katılabileceklerini ifade eden Özel, “Burada şöyle bir zorlukları olur. Bizim ittifakımızda örneğin bir genel başkan yardımcımızın eşini Sayıştay üyesi yapmak için ricacı olmayız biz. Biz en düşük emekli maaşının asgari ücret olması için gider konuşuruz. Bununla ilgili mücadele veririz” değerlendirmesinde bulundu.

Normalleşmeden en çok onlar korkuyor

“Devlet Bahçeli'nin bu çıkışıyla ilgili erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?” sorusunu yanıtlayan Özel, onun Bahçeli'nin uzmanlık alanı olduğunu dile getirdi. Kendisine sorulması gerektiğini dile getiren Özel, eğer bir erken seçim çağrısı yaparsa değerlendirebileceklerini söyledi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ve Ulvi İzzet Yönter’in gazetecileri yönelik tehdit mesajlarıyla ilgili soru üzerine de konuşan Özel, aralarında bir fark olmadığını ve ikisinin de aynı yapılar olduğunu vurguladı.  Aynı sorumlulukta, aynı korkuda, aynı telaşta olduklarını anlatan Özel, normalleşmeden en çok onların korktuğunu söyledi. “Çünkü normalleşen Türkiye'de kimse başkentin göbeğinde bir ülkü ocakları eski başkanının cenazesini sahipsiz bırakmaz. Biz Sinan Ateş'in cinayetinin aydınlatılması için tavır koyuyoruz” diyen Özel, eşine ve çocuklarına da bütün Türkiye'nin vicdanlı insanlarıyla birlikte sahip çıktıklarını dile getirdi.

Yorumlar (0)