CHP lideri iktidara gelince yapacağı ilk 8 icraatı paylaştı

Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından iktidara geldiklerinde yapılacak ilk 8 icraatı paylaştı.

SİYASET 03.03.2021, 14:54 04.03.2021, 11:05 Ömer Aksan
CHP lideri iktidara gelince yapacağı ilk 8 icraatı paylaştı

Resmi twitter hesabından “İktidarımızın ilk haftasında yapacaklarımız..” notuyla bir paylaşım yapan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8 maddelik bir listeye yer verdi.

Listede ordu, esnaf, stopaj vergisi, çifçi kredisi, KYK borçları, şehit ailelerine verilmesi planlanan yardımlar, Süleyman Şah türbesi gibi konularla ilgili yapılacaklara dikkat çekildi.

Kılıçdaroğlu, söz konusu listede şu maddelere yer verdi:

1- Katar ordusuna peşkeş çekilen Sakarya'daki Tank-Palet Fabrikası'nı hemen geri alıp, şanlı ordumuza iade edeceğiz.

2- Esnafın, pandemi döneminde bankalardan aldığı kredilerin faizlerini silecek, anaparayı ise makul ölçülerde taksite bağlayacağız.

3- Bir kararname ile esnafın stopaj vergisini kaldıracağız.

4- Çiftçilerin, bankalardan veya tarım kredi kooperatiflerinden aldıkları kredilerin faizlerini sıfırlayacak, anaparayı ise makul ölçülerde taksite bağlayacağız

5- KYK borçlarından ötürü başlatılan tüm hacizleri durduracak, borçların faizlerini silecek; borçlu iş sahibi olduğunda, anaparayı makul taksitlere böleceğiz.

6- Beşiktaş'taki terör saldırısında hayatını kaybeden 39 polis, 8 sivil toplam 47 şehidimiz için toplanan paraların tamamını faizleriyle birlikte, hak sahiplerine teslim edeceğiz.

7- 15 Temmuz Şehit ve Gazileri için vatandaştan toplanan paraların tamamını faizleri ile birlikte hak sahiplerine vereceğiz.

8- Hangi koşulda bedeli ne olursa olsun; vatan topraklarına sahip çıkacak, Süleyman Şah Türbesi'ni vatan toprağına geri götürerek, orada şanlı bayrağımızı dalgalandıracağız.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun o paylaşımı:
 

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu