"CHP ile olmaz" diyen İYİ Partili vekil, AK Parti'ye geçti

2 Kasım'da sosyal medya üzerinden istifa açıklaması yapan İYİ Parti Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu, AK Parti saflarına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatipoğlu'na AK Parti rozetini taktı. Hatipoğlu'nun istifa gerekçesi bir kez daha gündeme geldi.

SİYASET 07.11.2023, 16:21 08.11.2023, 18:00 Hakan Öksüz
"CHP ile olmaz" diyen İYİ Partili vekil, AK Parti'ye geçti

Yerel seçim çalışmaları sürerken muhalefet kan kaybetmeye devam ediyor. 14 Mayıs'taki genel seçimlerde İYİ Parti'den Eskişehir milletvekili seçilen İdris Nebi Hatipoğlu, istifasını sunarak AK Parti saflarına geçti. AK Parti Genel Merkezinde yapılan MKYK öncesi İdris Nebi Hatipoğlu'na rozeti takan Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu.

AK Parti'nin TBMM'deki sandalye sayısını 264 oldu

AK Parti, İYİ Parti'den istifa eden İdris Nebi Hatipoğlu'nun katılımıyla TBMM'deki sandalye sayısını 264'e çıkardı. Hatipoğlu'nun istifası ve AK Parti'ye katılımı, İYİ Partili isimler tarafından öfkeyle karşılandı.

"Derin görüş ayrılıklarına düştük"

2 Kasım'da sosyal medyadan paylaşımda bulunan Hatipoğlu, istifa gerekçesini açıklamıştı. Seçimden beri İYİ Parti ile derin görüş ayrılıklarına düştüğünü kaydeden Hatipoğlu, CHP'liler ile seçim döneminde yaşadıkları sıkıntılardan örnekler vermişti.

"CHP ile olmaz"

Katıldığı bir televizyon programında seçim döneminde Eskişehir'de "oyunuz boşa gitmesin, CHP'ye oy atın" şeklinde bir yönlendirmenin yapıldığını aktaran İdris Nebi Hatipoğlu, CHP ile ittifaka girme taraftarı olmadığını söylemişti.

Hatipoğlu, yerel seçimlerde CHP yerine Eskişehir'de AK Parti, Saadet Partisi ya da MHP ile ittifaka gidilebileceğini belirtmişti.

Yorumlar (0)