CHP'den İYİ Parti'ye: "Ters bir durumda hesap verirler"

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, İYİ Parti'nin İzmir'de büyükşehir belediye başkan adayı çıkarmasını yorumladı. "Hanımefendi bu şekilde bir karar vermiş." diyen Başarır, "Zorla ittifak yapacak değiliz. Umarım bu karar ülkemize zarar vermez. Ters bir durum olursa seçenlerine hesap verirler. Umarım İYİ Parti bu duruma düşmez." değerlendirmelerinde bulundu.

SİYASET 21.09.2023, 16:00 Hakan Öksüz
CHP'den İYİ Parti'ye: "Ters bir durumda hesap verirler"

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, gündemin sıcak başlıklarına değindi. Başarır'ın gündeminde yine ittifak konusu vardı. İYİ Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Ümit Özlale'yi tanıtmasını değerlendiren Başarır, İYİ Parti liderin Meral Akşener'in açıklamalarına sükunetle yaklaşmayı sürdürdüğünü söyledi.

İYİ Parti'nin İzmir'de aday çıkarması

"Hanımefendi bu şekilde bir karar vermiş." diyen CHP'li Başarır, "Yerel seçimlere farklı adaylarla gireceklerini beyan etmişti. Zorla ittifak yapacak değiliz. Gitmek isteyen gidebilir. Umuyorum ki seçimin sonucuna göre bu karar, ülkemize zarar vermez. Siyasi partiler, aldıkları kararların sonucunu sandıkta görür. Ters bir durum olursa hesap verirler. İYİ Parti'nin böyle bir hesap vermek zorunda kalmayacağını umuyorum." ifadelerini kullandı.

İYİ Parti'nin adayı Ümit Özlale

"Torbacıları alıyorlar ama baronlar rahat rahat geziyor"

Türkiye'nin bazı semtlerinin uyuşturucu bataklığı haline geldiğini vurgulayan Başarır, "Sinekleri öldürmeyi değil, bataklıkları kurutmayı denemelisiniz. Türkiye'nin bir ucundaki torbacıları yakalıyorlar ama uyuşturucu baronları rahat rahat geziyor. Türkiye'deki bu güvenlik zaafiyetinin sorumlusu, iktidardan başkası değil." diye konuştu.

Atatürk'e hakaret konusu: "Ülkenin liderleri için 'iki ayyaş' yorumunu yapan kimdi?"

Atatürk'ün fotoğrafına yönelik yaptığı uygunsuz hareketler nedeniyle 17 yaşındaki bir çocuğun tutuklandığını hatırlatan CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, "Bu olayın asıl nedenine inmek gerekiyor. Atatürk devrim ve inkılaplarını eğitim müfredatından uzaklaştırdılar. Bir çocuğu tutuklayarak problemi ortadan kaldıramıyorsunuz. Bu çocuğun kimleri örnek aldığına bakmak lazım. Ülkenin liderleri için 'iki ayyaş' yorumunu yapan kimdi? Dindar ve kindar nesil isteyen kimdi? 21 yıllık AK Parti iktidarının sonucu bu." dedi.

Yorumlar (0)