CHP, 7 ili mercek altına aldı!

CHP, bir tane bile milletvekili çıkaramadığı 7 şehir ile ilgili özel çalışma yapmaya başladı.

SİYASET 29.11.2020, 14:35
CHP, 7 ili mercek altına aldı!

CHP; düşük oy aldığı ve özellikle hiç milletvekili çıkaramadığı iller için özel bir çalışma başlattı.

CHP Genel Merkezi, hiç vekil çıkaramayan Rize, Gümüşhane, Bayburt, Isparta, Aksaray, Çankırı ve Düzce'nin CHP'li il başkanlarıyla toplantı düzenledi.

CHP'nin Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Oğuz Kaan Salıcı başkanlığında düzenlenen toplantının ismi ise “İktidara Yürüyüş”.

Oğuz Kaan Salıcı, milletvekili bulunmayan Rize, Gümüşhane, Bayburt, Isparta, Aksaray, Çankırı ve Düzce'nin il başkanlarına uyarılarda bulundu.

CHP'nin oylarının gerçek seviyesine çıkarmak için herkesin üzerine düşeni yapması ve daha çok çalışılmasının gerektiğini belirten Oğuz Kaan Salıcı, amaçlarının CHP oylarının düşük olduğu illerde de oyları artırmak olduğunu, milletvekili çıkaramayan illerden TBMM'ye vekil göndermek, vekili olan illerden de daha fazla vekil çıkarmak olduğunu vurguladı.

7 ilde CHP'nin oy oranının düşük olduğunu ve bir tane bile CHP'li milletvekili olmadığını ifade eden Oğuz Kaan Salıcı, buralarda siyasi çalışmaların artırılması gerektiğini, sorunları aynı olan illerle bir araya gelinmesi gerektiğini ve sorunu konuşmanın faydalı netice sağlayacağını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu