Cenazede ilginç karşılaşma!

Ali Babacan, Dengir Mir Mehmet Fırat'ın Ankara'daki cenaze töreninde, Ahmet Davutoğlu ve diğer eski yol arkadaşlarıyla karşılaştı.

SİYASET 13.07.2019, 11:17
Cenazede ilginç karşılaşma!

Dengir Mir Mehmet Fırat'ın Ankara'daki cenaze töreninde, AK Parti'den istifa eden ve yeni parti kuracağı ileri sürülen eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve diğer eski yol arkadaşlarıyla cenaze töreninde karşılaştı.

76 yaşında hayatını kaybeden AK Parti'nin eski genel başkan yardımcısı ve HDP'nin eski milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, dün Diyanet İşleri Başkanlığının yanında bulunan Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu'nun karşılaşması

Cenazeye Dengir Mir Mehmet Fırat'ın ailesi ve yakınları ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski başbakan yardımcıları Ali Babacan ve Beşir Atalay, eski bakanlar Abdülkadir Aksu, İsmet Yılmaz, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, CHP TBMM Grup Başkanvekili Engin Özkoç katıldı.

AK Parti'den istifa eden ve yeni parti kuracağı ileri sürülen eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve diğer eski yol arkadaşlarıyla cenaze töreninde karşılaştı.

Cenaze namazının ardından Dengir Mir Mehmet Fırat'ın cenazesi, Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi. 1943'te Adıyaman Kâhta'da doğan Fırat, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 21, 22, 23 ve 26´ncı dönemde milletvekilliği yapan Fırat, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, camiden ayrılırken gazetecilerin yönelttiği sorulara, “Bugün açıklama yok.” derken, eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ise “Cenazede, cenaze konuşulur.” yanıtını verdi.

Yorumlar (0)