"Bugün bir tarih yazılmaktadır"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis kontrol noktasını ziyaret etti. Soylu, "Bugün bir tarih yazılmaktadır." dedi.

SİYASET 10.04.2020, 13:41
"Bugün bir tarih yazılmaktadır"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Evine gıda götürülen büyüklerimizden maaşının götürüldüğü büyüklerimize kadar, bugün bekçisiyle, polisiyle, dağda terörle mücadele eden arkadaşlarımızla, uyuşturucu mücadelesinde bulunan arkadaşlarımızla, siber zorbalıklara karşı mücadelede bulunan arkadaşlarımızla bir tarih yazılmaktadır." ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175'inci yılı münasebetiyle, Ankara'nın Pursaklar ilçesindeki polis kontrol noktasını ziyaret ederek burada bulunan güvenlik görevlilerinin Polis Haftası'nı tebrik etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, memleketin her zor dönemlerinde, Türk Polis Teşkilatının almış olduğu ağır ve onurlu görevin altından başarılı bir şekilde çıkmanın, teşkilatın karakteri olduğunu ifade etti.

Millet evinde huzur içindeyse bunun en önemli teminatının polis teşkilatı olduğunun altını çizen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Sadece milletimizin asayişini ve güvenliğini temin etmiyorsunuz. Aynı zamanda bir polisin anne olduğunu, evlat olduğunu, baba olduğunu, kardeş olduğunu, özellikle dünyanın ve Türkiye'nin, insanlığın ve milletimizin bu zor günlerinde gösteriyorsunuz. Allah sizden razı olsun." şeklinde konuştu.

Soylu: Emniyet teşkilatı, milletimizin gururudur!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis teşkilatının hem şehirlerin güvenliğini sağladığını hem de koronavirüse karşı bu salgının daha fazla milleti tesir altında bırakmaması için gayret ortaya koyduklarını kaydetti.

Yapılan çalışmaların milletin gözü önünde ve takdirle gerçekleştirildiğini belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Evine gıda götürülen büyüklerimizden maaşının götürüldüğü büyüklerimize kadar, bugün bekçisiyle, polisiyle, dağda terörle mücadele eden arkadaşlarımızla, uyuşturucu mücadelesinde bulunan arkadaşlarımızla, siber zorbalıklara karşı mücadelede bulunan arkadaşlarımızla bir tarih yazılmaktadır. Emniyet teşkilatı, milletimizin eminidir, gururudur. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Cumhurbaşkanımızın da tüm emniyet teşkilatımıza sevgilerini, hem muhabbetlerini hem başarılı dileklerini hem de her biriyle ayrı ayrı gurur duyduğu dileklerini iletmek istiyorum." 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşmasının ardından nöbet tutan polis memurlarıyla sohbet ederek durumları hakkında bilgiler aldı.

Bir polis memuruna kaç çocuğu olduğunu soran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, memurun evli olmadığını söylemesi üzerine, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz'a dönerek, "İşi biraz çabuk tutalım. Koronavirüsten sonra inşallah Servet Bey, bir düğün yapalım." deyince ortamda samimi bir hava oluştu.

Kontrol noktasında görevli polisler de Covid-19 (yeni tip koronavirüs) önlemleri çerçevesinde şehir giriş ve çıkışlarında araçlardaki sürücü ve yolculara ısı ölçerle ateş kontrolü yaptı.

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu