Binali Yıldırım'dan enflasyon açıklaması: Biz ne badirelerden geçtik

Binali Yıldırım enflasyon ile ilgili açıklamalarda bulunarak, "Bizler ne zorlu dönemlerden geçtik. Görünüyor ki bu durum biraz vakit alacak. Hem terör illeti hem de 15 Temmuz’u hep beraber senelerdir yaşadık ve gördük" dedi.

SİYASET 06.07.2022, 11:27 Merve Yüksel
Binali Yıldırım'dan enflasyon açıklaması: Biz ne badirelerden geçtik

AK Parti Genel Başkan Vekili Yıldırım, Tokat’ın Reşadiye ilçesine giderek burada bulunan partisinin ilçe binasında açıklamalar yaptı. Binali Yıldırım’ın açıklamalarında öne çıkan konulardan birisi de enflasyonun yükselişi oldu.

“Tedbirler alınmaya başladı”

Yıldırım, enflasyona yönelik gereken önlemlerin alındığını dile getirerek, “Vatandaşın enflasyondan zarar görmemesi için gereken tüm tedbirler alınacaktır. Enflasyon konusunun çözülmesi biraz vakit alacak. Biz neler gördük neler yaşadık. Bu ülke 15 Temmuz’u hep beraber yaşadı. Terör belası ile de senelerdir uğraşıyoruz” şeklinde ifade etti.

“Vatandaşın yanında olacağız”

Binali Yıldırım, "Çok şükür ki adım adım her alanda ilerliyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyacını devamlı olarak gözden geçiriyoruz. Enflasyonda yaşanan yükselişe yönelik hedefimiz, enflasyona karşı savaşta halkımızın yanındaki yerimizi almak ve onlara yardımcı olmak” ifadesinde bulundu.

Açıklamalarına devam eden Yıldırım, “Enflasyonun çözümü görünüyor ki biraz süre alacak. Ancak o zaman içerisinde enflasyon durumuna karşı halkımızı korumak da bizim vazifemiz. Oluşturulan önlemlerin asıl hedefi bu” dedi.

“Bu ülke ne belalar gördü”

Türkiye’nin birçok badireyi atlattığına değinen Yıldırım, “Enflasyon için alınan önlemler henüz bitmedi. İşleyiş devam ediyor. Önlemler parça parça alınıyor. Biz ülke olarak ne belalar gördük. Hem terör illeti hem de 15 Temmuz'lar gördük. Bu bölgelerde bulunan dağlarda teröristlerden adım atılmıyordu. Çok şükür ki ova, bayır, dağ her bölgeye vatandaşlarımı rahatça gidebiliyor” ifadesinde bulundu.

“Seçim yapılsın diye tutturdular”

Çankırı'nın Dodurga ilçesinde gerçekleştirilen seçimlere atıfta bulunan Yıldırım, "Muhalefetin ağzına takılmış, ‘Seçim yapılsın, seçim yapılsın’. Tuttular, 8 kişiyi aday olarak gösterdiler. Peki sonuç ne oldu. Yüzde 13 diğerleri, yüzde 87 Cumhur İttifakı oy aldı. Yani zekata denk gelecek kadar oy vermişler. Herhangi bir haksızlık yapmamışlar. Uzun senelerdir aynı istekle ve aynı hevesle çalışmayı sürdürüyoruz. Bu yolların kralı olunmuyor, yolların sadece kuralı oluyor. Bayrama da az kala yola çıkacak kişileri uyaralım. Kurallara uyun, çünkü biz yalnızca yolları ayırdık, gönülleri bir araya getirdik. Vatandaşlarımız sevdiklerine sağ salim şekilde kavuşsunlar. En büyük isteğimiz ve duamız budur” diyerek sözlerine son verdi.

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu