BBP liderinden Kılıçdaroğlu ve Özel yorumu: "Gerçeklerden koptular"

CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel'in, kürsüden Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'ya selam göndermeleri hakkında konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Türkiye gerçeklerinden kopan CHP'nin hali gözler önüne serildi." dedi. Destici, İsrail'i destekleyen Batı'ya uygulanması gereken yaptırımlardan da söz etti.

SİYASET 08.11.2023, 13:45 Hakan Öksüz
BBP liderinden Kılıçdaroğlu ve Özel yorumu: "Gerçeklerden koptular"

Partisinin genel merkezinde basın toplantısı yapan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Özgür Özel'in genel başkan seçildiği CHP'nin 38. Olağan Kurultayı hakkında konuştu. Sözlerine CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i tebrik ederek başlayan Destici, daha sonra eleştirilerini sıraladı.

"Delegelerin oylarını alabilmek adına yanlışa sarıldılar"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun da Özgür Özel'in de yaptıkları konuşmalarda Selahattin Demirtaş ile Osman Kavala'yı selamladıklarına değinen Destici, "Türkiye'ye düşmanlığı birer yaşam tarzına dönüştürmüş olan ve yabancı güçlerin oyuncağı haline gelmiş suçlulara kürsüden selam yolladılar. Delegelerin oylarını alabilmek adına yanlışa sarıldılar. Bu durum, Türkiye gerçeklerinden kopan CHP'nin halini gözler önüne seriyor."  dedi.

"Batı, bu soykırımı destekliyor"

Konuşmasının devamında İsrail'in Gazze'deki katliamlarından örnekler veren Destici, Batılı ülkeleri eleştirdi. İsrail'in yaptığı soykırımın Batı tarafından desteklendiğini aktaran Destici, "Gazze'deki 220 okulu hedef alıp 40 bin konutu yıkan ve 10 binden fazla kişiyi öldüren savaş suçlusu İsrail'i savunuyorlar. Başta ABD olmak üzere Batı, bu soykırımı destekliyor." ifadelerini kullandı.

"Batı'ya gaz ve petrol sevkiyatı kesilmeli"

İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde kurulması gereken bir barış gücünün, bu katliama karşı koyması gerektiğinin altını çizen Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bu bölgede bulunan ABD üslerini kapatmak gerekiyor. İslam ülkeleri, bunu es geçmemeli. Batı'ya gaz ve petrol sevkiyatı kesilmeli." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)