BBP lideri Destici yerel seçim kararını açıkladı

Yerel seçim kararını açıklayan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yaptığı açıklamada “Partilerimiz birlikte adaylarla da girecekleri yerler olacaktır. Ayrı ayrı adaylarla girecekleri yerler de olacaktır” dedi.

SİYASET 31.08.2023, 12:06 Şeyda Gül
BBP lideri Destici yerel seçim kararını açıkladı

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Şalpazarı İlçe Başkanlığı binasının açılışında yaptığı açıklamada 30 yıldan fazla süredir millete, devlete ve ülkeye hizmet gayesiyle siyaset yaptıklarını söyledi. Cumhur İttifakı'ndaki varlıklarının da devletin varlığını, ülkenin bütünlüğünü, milletin istiklalini ve istikbalini öncelemelerinden kaynaklandığını belirten Destici, “Bu öncelikle Cumhur İttifakı'nda bulunuyoruz ve devletimize yönelik başta terör tehdidi, dış tehditler, Suriye'nin kuzeyindeki PKK varlığı, Irak'ın kuzeyindeki PKK, Ege'deki, Doğu Akdeniz'deki Yunanistan ve Avrupa, Amerika tehditleri. Kuzeyimizdeki tehditler, doğumuzdaki tehditler devam ettiği sürece biz bu ülkeyi sevenlerle, devletin varlığını, ülkenin bütünlüğünü, millet istiklalini ve istikbalini önceleyenlerle bir olmaya, birlik olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ayrı ayrı adaylarla girecekleri yerler de var

Yerel seçimlere Cumhur İttifakı çatısı altında gireceklerini vurgulayan Destici, partilerimiz birlikte adaylarla da girecekleri yerler olacağını söyledi. “Ayrı ayrı adaylarla girecekleri yerler de olacaktır” diyen Destici, bu yapılacak olan görüşmelere, ihtiyaca göre belirlenecek olan bir şey olduğunu kaydetti. Destici, “Ama Büyük Birlik Partimiz bunun dışında kalan bütün yerlerde kendi adı, amblemi ve adaylarıyla yerel seçimlere gidecek ve sizlerin desteğini isteyecektir” dedi.

Çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi

Bir süre önce yaptığı "Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınsın" açıklamasının bazı gazeteciler tarafından, "Varlık vergisi" gibi algılandığını dile getiren Destici, varlık vergisi veya servet vergisinden bahsetmediğini anlattı. 'Zenginin malını alalım, Hazineye koyalım' demediğinden bahseden Destici, “Ben, 'Vergi kazanca göre olsun.' diyorum. '7 bin 500 lira emekli maaşı alan bir vatandaşımızla, aylık geliri 100 bin lira, 1 milyon olan bir vatandaşımız aracına benzin alırken aynı vergiyi ödemesin.' diyorum. 'Çok kazanan çok ödesin, az kazanan az ödesin.' diyorum Anayasada da bu yazıyor. Adaletli olan da budur. Bunun mutlaka düzeltilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Doğal gaz fiyatlarındaki artış

BBP Genel Başkanı Destici, devletin doğal gazı sadece düşük gelirliler için sübvanse etmesi gerektiğine işaret ederek, pandemiden beri dünyada doğal gaz fiyatı, enerji fiyatlarının çok arttığını ve devletin konutlarda kullanılan doğal gazı sübvanse ettiğini vurguladı. Ama itiraz ettikleri bir nokta olduğunu ve zenginin kullandığını da sübvanse ettiğini belirten Destici, “Yoksulun kullandığını sübvanse ediyor, yani 7 bin 500 lira alan emeklinin kullandığını da 11 bin lira alan asgari ücretlinin kullandığını da ama yıllık geliri 11 milyon olanınkini de. Biz bunu doğru bulmuyoruz” dedi.

Yorumlar (0)