Bakan Tunç'tan Kılıçdaroğlu'nun Madımak açıklamasına sert tepki

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Madımak davasının düşürülmesinden sonra yaptığı açıklamaya tepki göstererek, “Çok çirkin ifadeler. Aynen iade ediyoruz” dedi.

SİYASET 15.09.2023, 12:04 15.09.2023, 12:18 Şeyda Gül
Bakan Tunç'tan Kılıçdaroğlu'nun Madımak açıklamasına sert tepki

Madımak olaylarında 3 firari sanığın yargılandığı dava, zaman aşımı nedeniyle düşürülmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, karardan sonra hükümeti hedef alarak açıklamalarda bulunmuştu. Kılıçdaroğlu’nun "Suç ortağısınız" açıklamasını yapmasının ardından Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki gösterdi. Bakan Tunç, “Sayın Cumhurbaşkanımıza suç ortağısınız beyanatında bulunuyor. Bu çok çirkin bir beyanat. Sözlerini aynen iade ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Firari üç sanıkla ilgili yargılama gerçekleştirilemedi

Mahkemenin kararıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Bakan Tunç, 93 yılında meydana gelen bu elim olaylar esnasında Sivas davası sürecinin başladığını söyledi. Gözaltına alınıp tutuklanan sanıklarla ilgili yargılama sürecinin o dönem başladığını ifade eden Bakan Tunç, şu anda o sanıkların hükümlü konumunda olduğunu ifade etti. Cezalıların cezalarını çekmeye devam ettiğini dile getiren Bakan Tunç, “Firari üç sanıkla ilgili yargılama gerçekleştirilemedi. Kırmızı bültenle uluslararası düzeyde aranmaları sağlandı” dedi.

Yorumlar (0)