Bakan Soylu'dan seçimin ardından ilk açıklama geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün gerçekleşen Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunun sonuçlanmasına ilişkin yaptığı açıklamada “Allah'a şükürler olsun her şey için söylenecek tek cümle bu. Milletimiz var olsun” dedi.

SİYASET 29.05.2023, 13:35 Şeyda Gül
Bakan Soylu'dan seçimin ardından ilk açıklama geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. İstanbul'un fethinin 570. yıl dönümünde sabah namazını Ayasofya Camii'nde kılan Bakan Soylu, türbe çıkışında seçim sonuçlarına ilişkin konuştu. “Fethin 570. yılı münasebetiyle sabah namazını Ayasofya Camii'nde kıldık dualar ettik” diyen Soylu, Allah’ şükrettiklerini ifade etti. Büyük komutan Fatih Sultan Mehmed Han'ın huzurunda olduklarını dile getiren Soylu, “Hem Fatih Sultan Mehmed Han'ı hem o fethi gerçekleştiren bütün ecdadımızı, aynı zamanda fethin manevi komutanı Akşemseddin Hazretlerine ve huzurunda bulunduğumuz Eyüp Sultan hazretlerine dua ettik” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, seçimi Erdoğan’ın kazanmasına ilişkin “Allaha şükürler olsun her şey için söylenecek tek cümle bu, milletimiz var olsun” dedi.

Bakan Soylu, Ayasofya Camii’ni ve Fatih Sultan Mehmed Han'ın türbesini ziyaret etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'un fethinin 570. yıl dönümü dolayısıyla sabah namazını Ayasofya Camii'nde kıldı. Öğlen saatlerinde ise Fatih Sultan Mehmed Han'ın türbesini ziyaret eden Bakan Soylu'ya, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Sayın Ali Sivri, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve  İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz, eşlik etti. Fatih Sultan Mehmed Han'ın türbesine giren Bakan Soylu ve beraberindekiler dua etti.

Yorumlar (0)