Bakan Kurum: Her şey değişir, CHP değişmez

Dün katıldığı bir televizyon programında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nı kapatacaklarını açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Bakan Murat Kurum’dan cevap geldi. 

SİYASET 28.08.2022, 16:33
Bakan Kurum: Her şey değişir, CHP değişmez

Dün akşam katıldığı televizyon programında dikkat çekici mesajlar veren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın CHP yönetimindeki belediyelere engeller çıkardığını belirterek, “Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı’nı kapatacağız. Yalnızca Çevre Bakanlığı olacak. O şekilde çalışmalarını sürdürecek” şeklinde konuştu. 

“Şaşırdık mı, tabii ki hayır”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yanıt verdi. “Her şey değişir, CHP değişmez” diyen Bakan Kurum, “İktidara gelirlerse milyonlarca vatandaşımızı ev sahibi yapmış, afetlerde milletimizin umudu olmuş bakanlığımızı kapatacaklarmış. Bunu; tarihe ibrik, musluk ve heykellerle geçecek olan sözde çevreci CHP’den duyduğumuza şaşırdık mı? Tabii ki hayır” ifadelerini kullandı. 


 

“Yüzbinlerce yuva kurmaya devam edeceğiz”

Türkiye’yi yeşille donatmaya devam edeceklerini vurgulayan Bakan Kurum, “Milletin menfaatine tek bir işin bile olmayacak, kalkıp bir de ‘engelleniyoruz’ diyeceksin. Şunu asla unutmayın, biz sizin o köhnemiş zihniyetinize rağmen, senelerdir yok saydığınız bu aziz millet için yüzbinlerce yuva kurmaya devam edeceğiz” dedi. 

Yorumlar (0)