Bahçeli’den tekel bayi cinayet hakkında ilk yorum: Yerel seçim mesajını verdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçime ilişkin yaptığı açıklamada “14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta havlu atan muhalefet partileri, 31 Mart 2024 tarihinde de kaybedecek ve Türkiye’nin ufkunu perdelemenin bedelini sandıkta ödeyeceklerdir” ifadelerini kullandı.

SİYASET 01.08.2023, 11:57 01.08.2023, 12:16 Şeyda Gül
Bahçeli’den tekel bayi cinayet hakkında ilk yorum: Yerel seçim mesajını verdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önemli açıklamalarda bulundu. Yerel seçime ilişkin değerlendirmelerde bulunan MHP lideri Bahçeli, CHP ve HDP başta olmak üzere muhalefet partilerinin yönetimi altında belediyelerin tabiri caizse inim inim inlediğini söyledi. Belediyelerin milli iradenin müdahalesiyle kurtarılması gerektiğini savunan Bahçeli, “Belediyelerin önümüzdeki en sıcak gündem konusu haline gelmiştir” dedi.

Belediyeler mutlaka cumhurun yönetimine geçmelidir

Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Antalya, Adana, Muğla, Aydın, Hatay, Tekirdağ ve Mersin Büyükşehir Belediyeleri’nin kritik olduğunu ifade eden Bahçeli, “Birlikte HDP’nin terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık maksadıyla zehirleyip seferber ettiği belediyeler mutlaka el değiştirmeli ve cumhurun yönetimine geçmelidir” ifadelerini kullandı.

Bedelini sandıkta ödeyecekler

Yerel seçime ilişkin konuşan Bahçeli, “14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta havlu atan muhalefet partileri, 31 Mart 2024 tarihinde de kaybedecek ve Türkiye’nin ufkunu perdelemenin bedelini sandıkta ödeyeceklerdir” dedi.

Esenyurt'taki cinayete ilişkin yorum

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’un Esenyurt ilçesindeki bir tekel bayisinde 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulunan MHP lideri Bahçeli, “Suç ve suçluyla mücadele kararlılıkla devam edecek, bu süreçte hiç kimsenin gözünün yaşına da bakılmayacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Zillet zihniyetinden başkası değildir

MHP lideri Bahçeli, “Esenyurt’ta işlenen menfur bir cinayet üzerinden toplumsal yapıya korku aşılayan, tedirginliği artıran, güven ve huzur ortamını karartmaya çalışanlar da siyasetten ve demokrasinden umudunu kesen zillet zihniyetinden başkası değildir” şeklinde konuştu.

CHP yönetiminin her konuda krize oynadığı görülmektedir

Muğla Akbelen’de başta CHP Genel Başkanı olmak üzere, nöbetçi provokatörlerin günlerdir iç huzuru tahrip çabası içinde olduğunu belirten Bahçeli, Günbegün eriyen bir partinin ve marjinal yedeklerinin Akbelen’den bir Gezi Parkı kalkışması çıkarmak için her alçaklığa tevessül ve teşebbüs ettiklerinin açık olduğunu söyledi. Bahçeli, “Ortak aklın sükûtuyla beraber sinerjisini ve siyaset dengesini kaybedip yoğun iç kargaşanın tutsağı haline düşen ve hatta kongresini dahi yapmaktan aciz olan CHP yönetiminin her konuda krize oynadığı görülmektedir” dedi.

CHP yönetimi, yüksek tansiyonu Türkiye'ye yaymanın çabasındadır

Muğla Akbelen’de FETÖ ve PKK iltisaklı kriminal tiplere eylem alanı açtığını belirten Bahçeli, sözde çevreci örgütlere çanak tutan, yasa dışı sol gruplarla kol kola girip olay çıkarmak için fırsat kollayanın CHP yönetimi olduğunu savundu. Bahçeli, CHP’nin siyasi komaya girmesine neden olan yüksek tansiyonu bir kanaldan Türkiye’ye yaymanın çabasında olduğunu vurguladı.

HDP’li bölücüler ne yapıyorsa aynısına CHP’li milletvekilleri de kalkışmıştır

CHP, feodal siyasi beyliklerini ilan etmiş bir avuç hukuk tanımaz menfaatperestin kuşatması altında olduğunu söyleyen Bahçeli, “Akbelen’de bir CHP’li milletvekilinin şerefli ve kahraman jandarmamıza eşkıya diye bağırıp tıpkı bir müstevli işbirlikçisi gibi koşarak peşine düşmesi utançla hatırlanacak rezil görüntülere sahne olmuştur” dedi.

“HDP’li bölücüler ne yapıyorsa aynısına CHP’li milletvekilleri de kalkışmıştır” diyen Bahçeli, Türk vatanında, Türk askerine düşmanca mukabele etmenin cezasız ve karşılıksız bırakılmaması, bu milletvekili müsveddesinin dokunulmazlığının kaldırılarak yargılanmasının önünün açılması demokrasi ve hukuk namusu adına bir mecburiyet olduğunun altını çizdi.  

Yorumlar (0)