Bahçeli’den Özgür Özel’in açıklamalarına sert tepki: Demirtaş ve Kavala cezasını çekecektir

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in kurultayındaki açıklamalarına tepki gösteren MHP lideri Devlet Bahçeli, “CHP ve yönetimine diyorum ki; Selahattin Demirtaş teröristtir, bölücüdür. Osman Kavala Sorosçudur, casustur ve cezasını çekecektir” dedi.

SİYASET 07.11.2023, 11:39 Şeyda Gül
Bahçeli’den Özgür Özel’in açıklamalarına sert tepki: Demirtaş ve Kavala cezasını çekecektir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, konuşmasının başında “Uçta yatıp ortada duranlar, suyu kesik değirmen gibi boşa dönüp duranlar siyaset ve samimiyet iddiasında bulunamaz. Kabuk bağlamış yaraları deşerek siyaset yapılamaz” ifadelerini kullandı.

Türk siyasetinin ahlak reformu

Türk siyasetinin bir ahlak reformuna, yeni kalkınma hamlesine ve toparlanmaya ihtiyacı olduğunu belirten Bahçeli, bunu da MHP ve Cumhur İttifakı’nın gerçekleştirebileceğini söyledi. “Önümüze çıkan engelleri aşıyor, değişim dinamiklerini eklemleyerek dengeli ilerleme kaydediyoruz” diyen Bahçeli, günübirlik siyaset yapmadıklarını söyledi.  Kuru gürültüden ibaret siyasete kulak vermediklerinin altını çizen Bahçeli, boş söyleyene aldırmadıklarını vurguladı. Esaret ile özgürlük arasında mekik dokuyanların kime özdeşleştiğinin belli olduğunu savunan Bahçeli, “Bizim de nereden doğduğumuz bariz bir gerçektir. Gönül kazanmak, gönül almak istiyoruz” dedi.

Çalışmalarımız itinalı ölçülerde devam ediyor

Daha müreffeh bir Türkiye’nin öncelikleri olduğunu kaydeden Bahçeli, Orhun Kitabelerinin baştan aşağı milli şuur ve cihan hakimiyeti ülküsü ile dolu bir eser olduğunu hatırlattı. Bir hilal gibi parlayıp çıkan MHP’nin dar görüşlü, kısa menzilli olmadığını belirten Bahçeli, “MHP ve Cumhur İttifakı parlak bir geçmişi onurlu bir gelecek ile buluşturma amacı ile yeni yüzyıla hazırlanıyor. Çalışmalarımız itinalı ölçülerde devam ediyor” şeklinde konuştu.

Bastığımız yüze bakmayız bakacağımız yüze de asla basmayız

MHP’nin milletin temel değer ve birikimlerini güç merkezi yapan hareketin adı olduğunu vurgulayan Bahçeli, hiçbir engelin yollarını kesemeyeceğini aktardı. “Hiçbir saldırı milletimize hizmet aşkımızı soğutamaz. Muhalefet partilerine göre bir adım önde olmamızın sırrı buradadır” ifadelerini kullanan Bahçeli, hiçbir zaman çorak yere tohum ekmediklerini söyledi. İlkelerinden ödün vermediklerini anlatan Bahçeli, tutarlılıklarından şaşmadıklarını vurguladı. Birileri gibi ülkü sevdasını bahis konusu yapmadığını ve pazarlık malzemesi yapacak kadar alçalmadığını vurgulayan Bahçeli, “Fildişi kulelerde milliyetçilik taslamadık milletimiz ile iç içe olduk. Siyasette sürekli göçenlerle ne işimiz olmuştur ne de olacaktır. Bastığımız yüze bakmayız bakacağımız yüze de asla basmayız” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel'e sert tepki

Genel başkanlığı kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım” sözlerinin gecikmiş bir itiraf ve beyhude bir sızlanma olduğunu belirten Bahçeli, CHP Genel Başkan değişiminin kendilerinin konusu olmadığını söyledi. “Üzüldüğümüz husus Atatürk'ün kurduğu partinin büyük kurultayında şehitlere rahmet dilemek yerine casuslara, işbirlikçilere, kiralık gazetecilere selam gönderilmesi. Selam Allah'ın selamıdır” diyen Bahçeli, bu tiplerden millete de hayır gelmeyeceğini ve gelemeyeceğini söyledi. MHP lideri Bahçeli, “CHP ve yönetimine diyorum ki; Selahattin Demirtaş teröristtir, bölücüdür. Osman Kavala Sorosçudur, casustur ve cezasını çekecektir” şeklinde konuştu.

Çocukların katledilmesine sessiz kalamayız

Filistin'de soykırımın yapıldığı bu dönemde zalimlerin karşısında mazlumların yanında durmak gerektiğini savunan Bahçeli, çocukların katledilmesine sessiz kalamayacaklarını vurguladı. Bebeklerin yürek parçalayan haline sessiz kalamayacaklarını söyleyen Bahçeli, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın anlayışının bozuk bir anlayış olduğunu belirtti. O yılanın bize de dokunacağını görmek mecburiyetinde olduğumuzu kaydeden Bahçeli, “İsrail terörüne karşı Türkiye sağlam duruyor. Kalıcı barış için yarın bile çok geçtir” dedi.

Önümüzdeki yüzyıl ikinci Türk yüzyılı olacaktır

Dünyanın kalbinin Türk kuşağında atmakta olduğunu savunan Bahçeli, Barış Türk kuşağının müjdesi olduğunu söyledi. Türk devletleri zirvesinin 3 Kasım'da Kazakistan'da yapıldığını hatırlatan Bahçeli, “Zirve dünyaya bir mesaj vermiştir. Türk dünyasını beraberlik ruhu her alanda gerçekleşmiştir. Önümüzdeki yüzyıl ikinci Türk yüzyılı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)