Bahçeli: Türkiye deprem gerçeğiyle bir kez daha yüzleşti!

MHP Genel Başkanı Devlet Başkanı, Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından yaptığı açıklamada, "Türkiye deprem gerçeğiyle bir kez daha yüzleşmiştir. Ülkemiz deprem kuşağındadır. Bu nedenle, tedbirli ve hazırlıklı olmaktan, muhtemel risk ve tehlikeleri en aza indirmekten başka seçeneğimiz de yoktur. Felaketlere teslim olmak, karamsarlık salgınına boyun eğmek milli fıtrata aykırıdır." ifadelerini kullandı.

SİYASET 25.01.2020, 14:47
Bahçeli: Türkiye deprem gerçeğiyle bir kez daha yüzleşti!

Dün Elazığ'da saat 20.55'te 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, depreme ilişkin paylaştığı mesajda, "Dayanışma ve duaya, itidal ve içtenliğe, sabır ve yardımlaşmaya, birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. Çünkü yaraların sarılması, gözyaşlarının silinmesi, feryatların dindirilmesi elbette gönül ve vicdan köprüleri inşa ederek mümkün olacaktır." ifadelerini kullandı. 

Elazığ’ın Sivrice İlçesinde 24 Ocak 2020 tarihinde gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremin herkesi üzdüğünü kaydeden Bahçeli, "Türkiye deprem gerçeğiyle bir kez daha yüzleşmiştir. Aziz milletimizin tüm dikkati deprem alanlarına yönelmiş ve sabitlenmiştir." açıklamasını yaptı.

"Enkazın kaldırılması için üstümüze düşeni yapmaya hazırız"

Bahçeli, incelemeler yapmak ve çalışmaları desteklemek amacıyla deprem bölgesine heyet gönderdiklerini belirterek, "Bütün teşkilatlarımız yöre insanımızın yanındadır, enkazın kaldırılması için üstümüze ne düşüyorsa yapmaya da hazırız." ifadesine yer verdi.

"Felâketlere teslim olmak milli fıtrata aykırı"

Türkiye'nin deprem kuşağında olduğunu hatırlatan Bahçeli, "Bu nedenle, tedbirli ve hazırlıklı olmaktan, muhtemel risk ve tehlikeleri en aza indirmekten başka seçeneğimiz de yoktur. Felaketlere teslim olmak, karamsarlık salgınına boyun eğmek milli fıtrata aykırıdır. Türkiye her zorluğu aşmaya muktedirdir." değerlendirmesinde bulundu.

"Her türlü insani yardım ve teknik destek sağlanıyor"

Bahçeli, devletin seferberlik içinde olduğunu aktararak, "Afet bölgesine her türlü insani yardım ve teknik destek sağlanmaktadır. İnanıyorum ki, arama kurtarma ekipleri enkaz altında bulunan kardeşlerimizi sağ salim çıkaracak, depremin acı sonuçları milli birlik ve dayanışmayla etkisiz hale getirilecektir." ifadelerini kullandı.

"Yalan haber yayanlar hak ettiklerini bulacaklardır"

Beslenme, barınma, haberleşme, ve enerji gibi acil ihtiyaçların karşılanması, hasar tespit ve psikososyal çalışma gruplarının deprem bölgesine zamanında ulaşmasının memnuniyet verici olduğunu vurgulayan Bahçeli, "Allah’ın izniyle bu felaketin üstesinden el birliğiyle, güç birliğiyle gelinecektir." açıklamasını yaptı. 

Bahçeli, mesajını "Depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize şifalar diliyor, bölge insanımıza ve aziz milletimize başsağlığı temennilerimi iletiyorum. Rabbim her türlü afet, felaket ve musibetten Türk milletini ve Türkiye’yi korusun diyorum. Ayrıca depremi siyasi fırsata çevirmeye çalışanları, hatta eksik kalan yıkımı fitne ve tezviratla tamamlamaya teşebbüs edenleri de Allah’a havale ediyorum. Yalan haber yayanlar, kasten yanlış bilgi verenler, kötümserlik aşılayanlar inşallah hak ettiklerini bulacaklardır." ifadeleriyle sonlandırdı.

Yorumlar (0)
19
açık