Bahçeli'den Soylu'ya kayyum tebriği

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanlarının görevden alınması ve söz konusu belediyelere kayyum atanmasına ilişkin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu tebrik etti. Bahçeli, "Hükümete ve size desteğimiz tamdır." dedi.

Bahçeli'den Soylu'ya kayyum tebriği

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

MHP lideri, Soylu'yu Diyarbakır, Van ve Mardin belediyeleriyle ilgili operasyonlardan dolayı tebrik etti ve başarılarının devamını diledi. 

Bahçeli, Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınmasını ve söz konusu belediyelere kayyum atanmasını 'büyük, yerinde ve önemli bir operasyon' olarak değerlendirdi. 

'Terörle mücadele kapsamında hükümetin ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun tasarruflarını desteklediklerini' ifade eden Bahçeli, "Hükümete ve size desteğimiz tamdır." dedi. 

3 belediye başkanı görevden uzaklaştırılmıştı 

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı görevlerinden uzaklaştırılmıştı.

Van Büyükşehir Belediyesine Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Mardin Büyükşehir Belediyesine Mardin Valisi Mustafa Yaman ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu başkan vekili olarak görevlendirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 13:18

Banu Fırıncılar

Banu Fırıncılar, 1995 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Tarih bölümünü kazandı. Üniversite yıllarında Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nde staj yaptı ve çeşitli internet sitelerinde çevirmen olarak çalıştı. Aynı zamanda Orta Doğu Araştırmaları alanında seminerlere katıldı. Üniversiteden Ocak 2019’da mezun oldu ve şubat ayından beri Habernediyor.com’da editör olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER