Bahçeli'den Çanakkale yangını sonrası imar rantı iddiasına sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çanakkale’deki orman yangına ilişken yaptığı açıklamada “Sosyal medyaya üşüşmüş bazı alçakların yangının imar rantı gayesiyle çıkarıldığını iddia etmeleri, sefil ve şerefsiz bir bühtandır” dedi.

SİYASET 23.08.2023, 16:24 23.08.2023, 16:26 Şeyda Gül
Bahçeli'den Çanakkale yangını sonrası imar rantı iddiasına sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Çanakkale'deki orman yangınının nasıl ve neden çıktığının ilerleyen günlerde ayrıntısıyla tespit edileceğini belirtti. Çanakkale'nin sadece bir şehrin adı değil, bir hilal uğruna kara toprağın koynunda sere serpe uzanıp yatan şehitlerin mukaddes yadigarı ve tarihin en büyük şehitlik anıtı olduğunu belirten MHP lideri Bahçeli, Çanakkale'de dün öğle saatlerinde çıkan orman yangınının rüzgarın da etkisiyle çok geniş bir alana yayıldığını aktardı. “Üzülerek ifade etmeliyim ki Ege'nin iki yakası tutuşmuştur” ifadelerini kullanan MHP lideri Bahçeli, tek tesellinin şu ana kadar can kaybının olmamasının yanında alevlerin çok şükür önünün kesilmesi olduğunu dile getirdi.

9 köy tedbir amaçlı boşaltıldı

Devletin tüm imkanlarıyla sahada olduğunu, 1500 hektarlık alana havadan ve karadan seferberlik ruhuyla müdahale edildiğini söyleyen Bahçeli, 9 köyün tedbir amaçlı tahliyesinin sağlandığını bildirdi. “Allah'ın izniyle son kıvılcımın söndürülmesine kadar mücadele sürecektir” diyen Bahçeli, elbette yangınların nasıl ve neden çıktığı ilerleyen günlerde ayrıntısıyla tespit edileceğinin bilgisini verdi.

Böyle zamanlarda ortalığı bulandıranların deşifre edilmesi gerek

“Ancak sosyal medyaya üşüşmüş bazı alçakların yangının imar rantı gayesiyle çıkarıldığını iddia etmeleri sefil ve şerefsiz bir bühtandır” diyen Bahçeli, böyle zamanlarda ortalığı bulandıranların deşifre edilmeleri gerektiğini söyledi. Bahçeli, “Yakalarından tutulması, hukuk ve demokrasi namusunun da bir gereğidir” dedi.

Yangınla mücadeleyi ön şartsız destekliyoruz

Yangın nedeniyle zarara uğrayan yöre insanına geçmiş olsun dileklerini ileten ve yanan ormanlık alanların eskisi gibi yine yeşile bürüneceğine inandığını ifade eden Bahçeli, bu süreçte parti olarak yangınla mücadeleyi ön şartsız desteklediklerini ve dua ettiklerini aktardı. MHP lideri Bahçeli, “Hiç kuşkumuz yoktur ki devrilse bile ağaçlarımız, dikilir yeni fidanlarımız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)