Bahçeli: "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin devamı için..."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin devamını mümkün kılacak bazı reformların yapılması gerektiğini ifade etti.

SİYASET 24.05.2020, 11:46
Bahçeli: "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin devamı için..."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ramazan Bayramı dolayısıyla merhum Alparslan Türkeş'in Beştepe'de bulunan mezarına ziyaret gerçekleştirdi. 

Bahçeli, ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularına yanıt verdi.

MHP lideri, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin devamını mümkün kılacak bazı reformların yapılması gerektiğini belirterek, "Bu düşüncelerimizi her defasında ifade ediyoruz. Son gelişmeleri dikkate aldığımız vakit anlaşılıyor ki bu reformlar acilen çıkartılmalıdır." ifadelerini kullandı.

"Partiler arası milletvekili transferi açıklamalarının ardından Siyasi Partiler Kanunu'nda değişiklik yapılabileceği yönünde açıklamanız olmuştu. Partinizin bu yönde bir çalışması var mı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bu konuda bir görüşmeniz oldu mu?" sorusunun ardından Bahçeli, şu açıklamayı yaptı:

"MHP, geçmişten bu yana, özellikle de 15 Temmuz, o acı gün, darbe gününden itibaren Türkiye’de demokrasinin normalleşmesi, kökleşmesi, millet olarak huzur ve güvene kavuşması ve siyasi hayatımıza saygınlık kazandırması amacıyla ortaya konmuş olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin devamını da mümkün kılacak bazı reformların yapılması gerektiği inancındadır. Bu düşüncelerimizi her defasında ifade ediyoruz. Son gelişmeleri dikkate aldığımız vakit anlaşılıyor ki bu reformlar acilen çıkartılmalıdır. Koronavirüs salgınından sonra, bayram sonrasında Meclisin açılması ve faaliyetlerini sürdürmesi halinde gündeme gelebilecektir. MHP, Siyasi Partiler Kanunu'nun gözden geçirilmesini ve öte yandan birçok ülkenin sosyal ve ekonomik meselelerini çözüme kavuşturacak tedbirlerin bir an evvel alınması için şu ana kadar yaptığı hazırlıkları gündeme getirmek suretiyle bugünkü Cumhur İttifakı çerçevesinde hükümetin önereceği tekliflere tam destek verecektir. İnşallah hayırlara vesile olur." 

Yorumlar (0)
24
açık