Babacan: Türkiye'nin bir numaralı sorunu...

Ali Babacan, iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdi. Babacan, "Türkiye'nin bir numaralı problemi yönetimin başındakilerdir." dedi.

SİYASET 08.01.2022, 22:45 Koray
Babacan: Türkiye'nin bir numaralı sorunu...

DEVA Partisi lideri Babacan, Beşiktaş 1'inci Olağan İlçe Kongresi'nde gerçekleştirdiği konuşmada, parti olarak hızlı bir şekilde büyüdüklerini kaydederek, gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.

Geçtiğimiz sene oran olarak üye sayısını en çok artıran parti olduklarını anımsatan Babacan, üye sayısının an itibarıyla 100 bini aştığını bildirdi.

Yurttaşların, Türkiye'yi krizden çekip çıkaracak bir kadro istediğini dile getiren Babacan, ilk günden bu yana alışılmış bir siyasi parti olmayacaklarını ifade ettiklerini hatırlattı.

"O halde bir daha yapın"

Erdoğan'ı hedef alan Babacan, "Erdoğan, 'Ülke tarihinde enflasyonu en düşük düzeylere indiren yönetim biziz.' diyor. Kendisine ‘One minute.’ demek istiyorum. Bunu hep birlikte sandıkta da söyleyeceğiz. Ortak bir aklın işletildiği, AB uyum yasalarıyla hukukun güçlendirildiği, başarının istişarelerle inşa edildiği dönemden artık ellerini bir çek. Tüm o anlattığın başarılar sana ait olsaydı bugün bir kez daha yapabilirdin. Neden tek yetkili sen olduğundan beri kur, enflasyon, borçlanma faizi ve piyasa faizi yükseliyor? Siz dönün ve Haziran 2018 sonrasındaki döneme bakın. Faizi de enflasyonu da tek haneye indiren bizdik. Bunları çift haneye yükselten ise sizsiniz." dedi.  

"2018'den beri aynı masal"

Babacan, "4 senedir aynı terane. 4 senedir aynı masal. Her seferinde ‘Enflasyonu düşüreceğiz.’ diyor, her seferinde enflasyon daha da yükseliyor. Maşallah, oldukça kararlı... ‘Ben kararlıyım.’ demekle olmuyor bu işler. Devamlı olarak hayal satıyor." diye konuştu.

"En büyük sorun iktidar"

"Türkiye'nin bir numaralı problemi yönetimin başındakilerdir." diyen Babacan, "İktidar kendisini iyiden iyiye Beştepe’ye hapsetmiş bir vaziyette. Sokağın sorunlarını bilmiyor. Koskoca Türkiye'nin kaderi, Beştepe'nin çevresinde kümelenen bir grubun çıkarlarına endekslendi. Çünkü onlar güçlü bir lobi. Cumhurbaşkanı yalnızca onların sesini işitiyor Onlar Beştepe’nin her yerinde. İstikrar denildiğinde ‘Koltuğumda oturayım.’ diyorlar. Güvenden anladıkları ise yalnızca kendi iktidarlarının güvenliği.” sözlerini sarf etti. 
 

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu