Ali Babacan: Eskiden bir musluk reklamı vardı...

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, okulların gecikmeli olarak açılmasını hakkında konuşurken, "Okulların kademeli olarak açılması yönünde karar verildi. Adeta oyuncak gibi; bir açıyorlar, bir kapatıyorlar. Bir zamanlar bir musluk reklamı vardı, 'aç-kapa-aç-kapa' şeklinde. Okullara ilişkin düzenleme de o reklamı anımsatıyor." dedi.

SİYASET 06.03.2021, 23:31 07.03.2021, 17:51 Koray
Ali Babacan: Eskiden bir musluk reklamı vardı...

DEVA (Demokrasi ve Atılım) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Muğla’da partisinin Bodrum İlçe Kongresi’nde bir konuşma gerçekleştirdi.

Ülkede zihniyet değişimine gereksinim duyulduğunu vurgulayan Babacan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

"Musluk reklamı"

"Okulların kademeli olarak açılması yönünde karar verildi. Adeta oyuncak gibi; bir açıyorlar, bir kapatıyorlar. Bir zamanlar bir musluk reklamı vardı, 'aç-kapa-aç-kapa' şeklinde. Okullara ilişkin düzenleme de o reklamı anımsatıyor.

"Marifet, açmakta değil"

Okulların açılması doğru bir karar. Mesele, okulları açmış olmak değil, tekrar kapanmasını engellemek. ‘Yüz yüze eğitimi başlattım.’ demekle olmuyor bu iş, marifet yeniden kapanmamasında. Bu sebeple, sağlık tedbirleri azami seviyede alınmalı. Ana amaç, önlemlere uyularak okulları açık tutmak olmalıdır. Veriler ve bilgiler, tüm bu süreçte şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılmadır. Eğitim-öğretim açığının kapanabilmesi için cumartesi günleri de eğitim-öğretime devam edilmeli ve öğretmenlere ek ücret verilmelidir. EBA’ya erişim problemi, 21. yüzyılda bahse konu olamaz. Bu sorun ivedilikle çözülmelidir."


 

Yorumlar (0)
23
açık