Akşener partisindeki istifaları yorumladı

İYİ Parti'deki istifalar hakkında konuşan Meral Akşener, "Her giden arkadaş düş kırıklığına uğrattıkları seçmenlere, millete hesap vermektense hakaret etme yoluna gitti. Buna karşın bu insanlar hakkında hiç konuşmadım." dedi.

SİYASET 18.11.2023, 20:12 topcu
Akşener partisindeki istifaları yorumladı

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, partisinin İstanbul'da gerçekleştirilen istişare toplantısının açılışında konuştu."HDP ile yakınlığımız yok"

Akşener, seçimin ardından TBMM'de grubu olan bir parti konumuna geldiklerini, TBMM'ye giren partililerin muhteşem bir performans ortaya koyduğunu dile getirerek, buna herkesin imrenerek baktığını fakat bütün bunlara karşın İYİ Parti'den sekiz vekilin ayrıldığını ifade etti.

Akşener, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Giden arkadaşlar ilginç bir şekilde bizi HDP ile eş güdüm haline getirerek gitti. Fakat ilginç olanı şu, sizi 2018 senesinde CHP ile yaptığımız ittifak kapsamı içinde seçilecek sıralara yazan benim. Vekil seçilirken hiç HDP ile ilgili endişeniz olmadı mı? Seçilirken herhangi şey olmadı. Ardından nedense birdenbire HDP bu arkadaşların yaşamına girdi, çok üzüldüler. Sanki HDP ile bir yakınlığımız varmış gibi... Her giden arkadaş düş kırıklığına uğrattıkları seçmenlere, millete hesap vermektense hakaret etme yoluna gitti. Buna karşın bu insanlar hakkında hiç konuşmadım.""Siyaseti bırakırım"

Yakınlarının ve kendisinin herhangi bir belediyeyle irtibatı olmadığının da altını çizen Akşener, "Gelinimin, oğlumun, iki erkek, dört kız yeğenimin, eşimin, fabrikası, inşaat şirketi olan arkadaşlarımızın hiçbirinin Türkiye'nin hiçbir belediyesiyle bir işi gücü, iltisakı, irtibatı yoktur. İspat edilirse siyaseti tamamen bırakacağım." şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)