Akşener esti gürledi: CHP'den 15 vekil istediğime pişman oldum

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 3. Olağan Büyük Kurultayında sert açıklamalarda bulundu. "En büyük pişmanlığım, CHP'den 15 milletvekili istemekti." diyen Akşener, "Güya biz çalışmadığımız için seçim kaybedilmiş. İstanbul'un kazanılması HDP sayesindeymiş. O zaman size hayatta başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

SİYASET 24.06.2023, 13:42 24.06.2023, 14:02 Hakan Öksüz
Akşener esti gürledi: CHP'den 15 vekil istediğime pişman oldum

İYİ Parti'nin 3. Olağan Büyük Kurultayı, "Rotamız net pusulamız millet" sloganıyla düzenleniyor. Kurultayda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den başka aday yok. ATO Congresium'da gerçekleştirilen kurultayda Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Kadriye Ünler ile Genel Sekreter Uğur Poyraz, başkan yardımcısı yapıldı. Divan başkanı ise İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu oldu.

3. Olağan Büyük Kurultay yapılıyor

Seçim nedeniyle ertelenen 3. Olağan Büyük Kurultay'da 11 üyeli Merkez Disiplin Kurulunun (MDK) yanı sıra 50 üyeli Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleri de belli olacak. Genel Sekreter Uğur Poyraz, kurultay çalışmalarının 1070 delegenin katılımıyla başladığını kaydetti.

"Güya biz çalışmadığımız için seçim kaybedilmiş"

Kurultayda konuşan İYİ Parti lideri Meral Akşener, "En büyük pişmanlığım, CHP'den 15 milletvekili istemekti. Sayın Kılıçdaroğlu'na teşekkür ederim ama bunun bedelini ödeyemedik. İYİ Parti'de hesaplaşma vakti geldi, şımarıklık ve saygısızlık sona erdi. Herkesin haddini bilmesi gerekiyor. Bir kesim, bizi tehdit olarak görüyor. Güya biz çalışmadığımız için seçim kaybedilmiş. İstanbul'un kazanılması HDP sayesindeymiş. O zaman size hayatta başarılar diliyorum." dedi.

"Aidiyet hissetmeyenler gidebilir"

İYİ Parti olarak genel seçimlere giderken 16 ilde temayül yaptıklarını hatırlatan Akşener, "Bazı arkadaşlarımız temayülde geride çıktıkları için televizyonlara çıkarak ahlaksızca açıklamalar yaptı. 17'de çıkmış arkadaş, bir de kalkmış isyan ediyor. Madem görev başındaydınız, teşkilatlara neden ulaşamadınız. Partimizle ilgili ahlaksız görüşlerin ortaya atıldığı yandaş kanallara çıkıp, bizi iftiranın karşısında bırakıyorsunuz. Siz kim, milliyetçilik kim. Aidiyet hissetmeyenler gidebilir." diyerek sert çıktı.

"Siyaset, bu çıkmazdan kurtarılmalıdır"

Seçim yenilgisi hakkında parti olarak iç muhasebelerini yaptıklarını söyleyen Akşener, "Keşke projeler ve kadrolar üzerinden yarışılsaydı. Millete çözüm üretmek yerine algılara oynandı. Siyaset, bu çıkmazdan kurtarılmalıdır. Gençlerimiz sosyal medyada yaptığı paylaşımlar nedeniyle yargılanıyor. Vatandaşlarımız, oy tercihleri yüzünden hırpalanıyor. Kadınlar şiddet mağduru. Çocuklar iyi eğitim alamıyor, bir de aç kalıyor. Kira fiyatları uçtu. Bu sorunlar ortadayken halen daha konuyu başörtüsüne getiriyorlar. Atatürk'ü tartışanlar var. Bunlar son bulmalı." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)