Akşener'den yerel seçim ve 2028 mesajı: "Herkes görecek!"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kütahya'da katıldığı bir programda yerel seçiler ve ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartlar hakkında konuştu. Yandaş kayırmadan iyi belediyeciliğin yapılacağını herkese göstereceklerini kaydeden Akşener, 2008'de Türkiye'nin yönetimine talip olacaklarını vurguladı.

SİYASET 03.11.2023, 18:23 04.11.2023, 01:13 Hakan Öksüz
Akşener'den yerel seçim ve 2028 mesajı: "Herkes görecek!"

Kütahya'daki bir otelde gerçekleştirilen "Kütahya Teşkilat Buluşması"na katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimlere dair mesajlar verdi. Kendileri için seçmenin "velinimet" olduğunu kaydeden Akşener, "Üçüncü seçeneği, milletin tercihine sunmak istiyoruz. Kuruluş ayarlarımıza geri döndük." dedi.

"Sosyal belediyecilik ile örnek olacağız"

Yerel seçimlere giderken İYİ Parti olarak kendilerini iyi anlatabilmeleri ve vatandaşlara ulaşabilmeleri halinde adaylarının kazanabileceğini kaydeden Akşener, "Kendimizi zenginleştirmeden, yandaşları kayırmadan iyi örnek olmak istiyoruz. Sosyal belediyeciliği uygulayınca ülkeye örnek olacağımızı düşünüyorum. İyi belediyeciliğin nasıl yapılacağını göstereceğiz." ifadelerini kullandı.

"Fakir ile zengin arasındaki fark korkunç boyutlara ulaştı"

2028 yılında Türkiye'nin yönetimine talip olacaklarını aktaran İYİ Parti lideri, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullara değindi.

Türkiye'nin en az yarısının asgari ücret ve 15 bin lira arasında maaş aldığını vurgulayan Akşener, "Böyle ülke yönetimi olmaz. Ülke olarak bölünmedik ama zengin ile fakir arasındaki fark öyle bir açıldı ki... Bu korkunç farkı gören ve kapanmayacağını düşünen gençlerin Türkiye ile ilgili hayalleri de ülkeye bağlılıkları da yok olacak. Ardından başka ülkelere göç etmeyi arzulayacaklar." değerlendirmelerinde bulundu.

Yorumlar (0)