Akşener'den Erdoğan'a 'faiz' tepkisi

Akşener, Merkez Bankası'nın faiz kararının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Ben ekonomistim." açıklamasını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşarak tepki gösterdi.

SİYASET 23.09.2021, 21:19 23.09.2021, 21:27 Koray
Akşener'den Erdoğan'a 'faiz' tepkisi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TCMB'nin (Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası) faiz kararının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ben ekonomistim.' açıklamasını kişisel sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Akşener, "Sayın Erdoğan, Allah’tan ekonomistsin. Ya olmasaydın millet olarak ne yapardık bilemiyorum." diye konuştu.

"Allah'tan ekonomistsin"

İYİ Parti lideri, Merkez Bankası'nın faizi indirme kararı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi. Erdoğan’ın daha evvel dile getirdiği, “Bunların kafası basmaz. Bunlarda yok böyle bir araştırma. Ben ekonomistim.” sözlerini içeren görüntüsünü kişisel sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Akşener, şu notu düştü:

"Sayın Erdoğan, Allah’tan ekonomistsin. Ya olmasaydın millet olarak ne yapardık bilemiyorum. Gerçekten bu hamlelerin haricinde ekonomiye ilişkin rasyonel bir planınız var mı?"

TCMB, bugün eylül ayı faiz kararını açıklandı. Buna göre, yüzde 19'luk politika faizi, 100 baz puanlık düşüşe gidilerek yüzde 18'e indirildi. Merkez Bankası'nın faiz indirim kararı akabinde bugün 8,68 TL ile güne başlayan dolar, sert bir şekilde yükselerek 8,80 TL seviyesini aştı.

Yorumlar (0)