Akşener'den CHP'ye '15 milletvekili' tepkisi

Meral Akşener, "CHP çatısı altında görev yapan birçok politikacı arkadaşımız televizyonlara çıkıyorlar ve 15 vekil mevzusunu söyleye söyleye dolaşıyorlar. Biz bunun eğer bir ödemesi varsa Ankara ve İstanbul'u hediye ederek kendilerine ödemiştik. Halen alacaklıyız." dedi.

SİYASET 18.09.2023, 22:20 topcu
Akşener'den CHP'ye '15 milletvekili' tepkisi

İYİ Parti lideri Akşener, Edirne'deki bir tesiste gerçekleştirilen 'Trakya Teşkilat Buluşması'nda İYİ Parti olarak ittifak sisteminden vazgeçtiklerini dile getirdi.

İttifak sistemini kabul etmediklerini ve bu sistemle yola devam etmeyeceklerini kaydeden Akşener, "Yalnızca bugün değil, 2028 seçimlerinde de kendimiz rahmetli Ebulfez Elçibey'in dile getirdiği gibi 'özü başımıza' seçimlere katılacağız." diye konuştu. "15 vekil mevzusunu söyleye söyleye dolaşıyorlar"

Akşener, seçimlerde İstanbul'u alanın ülkeyi alamayacağını da gördüklerini söyledi.

CHP'nin iç işlerine karışmayı kendisi için bir hakaret saydığını ifade eden Akşener, şöyle konuştu:

"Bir partinin iç işlerine karışmak dünyadaki en ayıp iştir. Böyle bir işi ne arkadaşlarım ne ben asla yapmaz. Bunu dile getirecek kadar kendinden geçmiş kişiler var. Bu zavallılıktır. CHP çatısı altında görev yapan birçok politikacı arkadaşımız televizyonlara çıkıyorlar ve 15 vekil mevzusunu söyleye söyleye dolaşıyorlar. Biz bunun eğer bir ödemesi varsa Ankara ve İstanbul'u hediye ederek kendilerine ödemiştik. Halen alacaklıyız."

Akşener, yerel seçimlerde bütün partilerin seçmenlerinden oy isteyeceklerini kaydetti.Tayakadın köyünü ziyarette bulundu

Akşener programının ardından kent merkezine bağlı Tayakadın köyünü ziyarette bulundu, köy sakinleriyle konuşup taleplerine kulak verdi.

Köy gezilerini burada başlattığını kaydeden Akşener, köy ziyaretlerini sürdüreceklerini sözlerine ilave etti. 

Yorumlar (0)