Akar'dan parti liderlerine 'S-400' ziyareti

Milli Savunma Bakanı Akar, savunma ve güvenlik konusunda bilgiler sunmak üzere MHP Genel Başkanı Bahçeli ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'i ziyaret etti. Akar, parti liderlerini S-400 ve F-35 meseleleri hakkında bilgilendirdi.

SİYASET 24.06.2019, 17:21 Banu Fırıncılar
Akar'dan parti liderlerine 'S-400' ziyareti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Genel Merkezi'nde baş başa bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Akar, "Savunma ve güvenlik konusunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye bazı konularda bilgiler sunduk, görüşlerini, önerilerini dinledik. Güzel bir bilgi alışverişi oldu. Aynı şekilde diğer genel başkanlarımıza da bu bilgileri sunmak suretiyle, şu anda Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak izlediğimiz politikalarla, konularla alakalı görüş alışverişini sürdürüyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor." şeklinde konuştu.

Bu hafta Amerikan Savunma Bakanı ile NATO Savunma Bakanları Toplantısı çerçevesinde bir araya geleceğini belirten Akar, daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın G20 çerçevesinde Amerikan Başkanı Donald Trump ile görüşeceğini ifade etti.

Milli Savunma Bakanı Akar, bu ziyaretlerle hem yaptıklarını anlatma hem de genel başkanların görüş ve önerilerini dinleme fırsatına sahip olduklarını kaydetti. 

"S-400 ile F-35 meseleleri görüşüldü"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti.

Akşener ile Akar, İYİ Genel Merkezi'nde baş başa bir görüşme gerçekleştirdi. 

Basına kapalı görüşmenin ardından Akar, İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan tarafından uğurlandı. 

Türkkan, burada yaptığı açıklamada, Akşener ve Akar görüşmesinde S-400 hava savunma sistemi ile F-35 uçağı konularının görüşüldüğünü kaydederek, "Sayın Bakan, bu konuda Sayın Akşener'e Türkiye'nin önündeki bu meselelerin getireceği sorunlar ve avantajlar hakkında bilgi verdi. Sayın Meral Akşener de daha önce kendisinin bu konuda hazırladığı bilgileri Milli Savunma Bakanı'na iletti." diye konuştu. 

Yorumlar (0)
açık