AK Parti'den Netanyahu hükümetine sert tepki

Ömer Çelik, "Binyamin Netanyahu hükümetinin yaptığı eylemler, direkt olarak savaş suçu kapsamında olan, direkt soykırım kapsamında olan bir yaklaşımdır. Nazilerin yaptığını, an itibarıyla Netanyahu hükümeti yapıyor. Dünyanın artık buna bir 'dur' demesi gerekiyor." dedi.

SİYASET 07.11.2023, 19:56 topcu
AK Parti'den Netanyahu hükümetine sert tepki

AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Çelik, partisinin genel merkezindeki, AK Parti MKYK (Merkez Karar ve Yönetim Kurulu) toplantısının akabinde basın toplantısı düzenledi.Filistin-İsrail çatışması


Ömer Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar ise şu şekilde:

"(İsrail Başbakanı) Binyamin Netanyahu hükümetinin yaptığı eylemler, direkt olarak savaş suçu kapsamında olan, direkt soykırım kapsamında olan bir yaklaşımdır. Nazilerin yaptığını, an itibarıyla Netanyahu hükümeti yapıyor. Dünyanın artık buna bir 'dur' demesi gerekiyor. Gazze Şeridi'nin boşaltılması demek, Netanyahu hükümetinin ve sahip oldukları bu zihniyetin Filistin davasını ortadan kaldırması anlamına gelir. Buna hiçbir biçimde müspet bakılamaz, hiçbir biçimde buna izin verilemez.

An itibarıyla tüm uluslararası kurumlar, insanlığın insan hakları ile ilgili tüm müktesebatı test altında. Amerikalılar, Avrupalılar meseleyi uzaktan izlemenin meseleyi çözebileceğini sanıyorlar. İsrail'in peşine takılmışlar. Birinci çerçevede ateşkesin sağlanması, ikinci çerçevede ise kesin suretle iki devletli çözümün ortaya çıkması gerekiyor."CHP'de Özgür Özel dönemi


"Yeni göreve gelenleri kutluyoruz fakat orada herhangi bir değişim göremedik. CHP aynı CHP. Aynı tutumlar, siyasal söylemler herkes tarafından aynen tekrarlanıyor."

Yorumlar (0)