AK Parti 19 yaşında! Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşma yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin kuruluşunun 19. yıl dönümü vasıtasıyla düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Oruç Reis'e saldıracak olanların bedelini ağır bir şekilde ödeyeceğini kaydetti.

SİYASET 13.08.2020, 18:47 13.08.2020, 20:23 Burak!
AK Parti 19 yaşında! Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşma yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 75. Yıl Cumhuriyet Anfi Tiyatro ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti 19. Kuruluş Yıl Dönümü programına katıldı.

Burada yaptığı konuşmada Erdoğan, törene katılanlara ve ekranları başındaki vatandaşlara seslendi.

"Ağır bir şekilde bedelini ödersiniz"

Konuşmasında AK Parti'nin kurulduğu ilk günden bu zamana kadar yaşamış olduğu zorlukları ve başarıları aktaran Erdoğan, Akdeniz'deki son duruma ilişkin de çeşitli açıklamalar yaptı.

Erdoğan açıklamasında, "Gezi olaylarıyla birlikte sokakları işgale, 17-25 Aralık'la birlikte emniyet-yargı darbesine ve milletin iradesini gaspetmeye, çukur eylemleriyle ise mahalleleri bölmeye çabaladılar. PKK'dan DEAŞ'a dek bütün terör örgütleri en azgın şekilde üstümüze geldiler.

Bunlar da yetmedi bir de 15 Temmuz darbe girişimine kalktılar. Irak'ta, Libya'da Suriye'de, Doğu Akdeniz'de yürütmüş olduğumuz harekatlarla bu saldırılara cevabımızı onların anladıkları dilden verdik. Kendilerini söyledik. Sakın Oruç Reis'imize saldırmaya kalkmayın, eğer saldırırsanız bedelini ağır alırsınız ve bugün bu ilk cevabı aldılar." dedi.

Yorumlar (0)
26
açık