Adaylardan 'ortak yayın' değerlendirmesi

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 16 Haziran günü katılacakları ortak yayın hakkında değerlendirmede bulundu.

SİYASET 11.06.2019, 08:14
Adaylardan 'ortak yayın' değerlendirmesi

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun tüm kanallara açık ortak yayını 16 Haziran'da gerçekleşecek. Programın tarihi, yeri ve moderatörünün belli olmasının ardından iki aday da değerlendirmede bulundu.

"İstanbul'u, geleceğini ve projelerini konuşacağız"

Binali Yıldırım, seçim çalışmalarına Çatalca'da esnaf ziyareti ve halkı selamlayarak devam etti.

Çatalca'nın Kestanecik Mahallesi'nde gazetecilerin sorularını cevaplayan Yıldırım, rakibi Ekrem İmamoğlu ile birlikte yapacağı canlı yayın için hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Yıldırım, "Bir televizyon programında beraber olacağız. İstanbul'u, geleceğini ve projelerini konuşacağız. Böylelikle şehirde yaşayan 15 milyonun, doğrudan adaylardan, ne düşündüklerini, projelerini, vaatlerini duyma fırsatı olacak. Ümit ederim, faydalı, verimli bir yayın olur. Arkadaşımıza da başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

"Türkiye demokrasisine katkı sunan bir program olacak"

Ekrem İmamoğlu da Binali Yıldırım ile 16 Haziran Pazar günü saat 21.00'de yapılması planlanan ortak yayını değerlendirdi.

Yola çıkarken, her konuda çözüm olacaklarını dile getirdiklerini belirten İmamoğlu, şu şekilde konuştu:

"Bugün bu noktaya gelmiş olmak, çok değerli benim için. 31 Mart öncesi ısrarla 'Bu yayını yapalım' demiştim. Rakibimiz ısrarla buna olumlu bakmamıştı. Kimisi, 'Ne gerek var?' demişti, kimisi, 'Zaten meydanlarda konuşuyoruz' demişti. Bazıları hatta, 'Prim mi yaptıracağız?' demişti. Bu, katılan kişiyle ilgili bir konu değildi. Demokrasi sürecine katkı sunacağını düşündüğümüz için yaptığım bir çağrıydı. Bugün karşılık buldu. Çok mutluyum. Güzel bir sohbet olur inşallah. İstanbul'u ve seçimle ilgili yaşanan süreci konuşacağımız güzel bir sohbet olur. Türkiye'ye, Türkiye demokrasisine, yeni nesile özellikle, yeni nesil siyaset diline, çocuklara, gençlere gerçekten katkı sunan bir program olacağını umut ediyorum. Bu yönüyle, elimden gelen katkıyı sunacağımdan her vatandaşımın emin olmasını diliyorum. İnşallah güzel bir yayın olur." 

Yayın pazar akşamı gerçekleşecek

Tarih: 16 Haziran 2019 (Pazar) 

Saat: 21.00

Moderatör: İsmail Küçükkaya

Yer: İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

Kanal: Bütün kanallar yayınlayabilecek

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu