Adalet Bakanı Tunç’tan İsrail’e tepki: Soykırım suçundan elbet bir gün yargılanacaklar

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin tepki gösteren Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “İnşallah akan kan bir an önce durur ama sonrasında ve orada o savaş suçunu işleyenler, soykırım yapanlar, bebekleri-çocukları katledenler, insanlık huzurunda, Uluslararası Ceza Mahkemesinde soykırım suçundan elbet bir gün yargılanacaklar ve insanlık da bunu görecek” dedi.

SİYASET 17.11.2023, 17:04 Şeyda Gül
Adalet Bakanı Tunç’tan İsrail’e tepki: Soykırım suçundan elbet bir gün yargılanacaklar

Kilis’te temaslarda bulunan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, enerjide ve savunma sanayisinde tam bağımsız, güçlü bir Türkiye vurgusu yaptıklarını belirtti. “İşte, şu içinde bulunduğunuz ortamda güçlü Türkiye'ye ne kadar çok ihtiyaç olduğunu hepimiz görüyoruz değil mi” sorusunu yönelten Bakan Tunç, dünyada adaleti ve hakkaniyeti savunmaya devam edeceklerini vurguladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde mazlumun yanında olacaklarının altını çizen Bakan Tunç, hep hakkaniyetin yanında olacaklarını aktardı. Hep dünyada barışı, huzuru, adaleti savunmaya devam edeceklerini anlatan Bakan Tunç, “İşte bugün Filistin'de görüyorsunuz. 40 günden bu yana Filistin'de insanlık suçu işleniyor. Gazze'de katliam var, çocuklar katlediliyor. 12 bin Filistinli şehit edildi ve bunun 5 bine yakını çocuklardan oluşuyor. Ayrıca bunun da bine yakınını daha bir yaşın altındaki bebekler oluşturuyor. Şehit edilenlerin yüzde 70'i kadın ve çocuklardan oluşuyor” ifadelerini kullandı.

Gazze’de akan kanın durması noktasındaki mücadelemizi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerek İslam İşbirliği Teşkilatı toplantılarında gerek Türk Devletleri Teşkilatı toplantılarında, Astana'da ve Riyad'daki toplantılarda güçlü bir şekilde ve en son grup toplantısında da mesajlarını bütün dünyaya verdiğini hatırlatan Bakan Tunç, Gazze’de akan kanın durması noktasındaki mücadelemizi sürdürmeye devam edeceklerini söyledi. “İnşallah akan kan bir an önce durur” diyen Bakan Tunç, sonrasında orada o savaş suçunu işleyenlerin, soykırım yapanların, bebeklerle çocukları katledenlerin insanlık huzurunda ve Uluslararası Ceza Mahkemesinde soykırım suçundan elbet bir gün yargılanacaklarını vurguladı. İnsanlığında bunu göreceğini ifade eden Bakan Tunç, “Bir kez daha Filistinli kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Saldırganları da tekrar lanetliyorum, şiddetle kınıyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)