Yaza hazırlandı, tatilcileri bekliyor

SEYAHAT 12.06.2024, 23:51 14.06.2024, 15:16 Melina Ay
Yaza hazırlandı, tatilcileri bekliyor

Büyükşehir Belediyesi, kentteki tüm plajlarda gerekli tüm hazırlıkları tamamladı. Büyükşehir personeli, Kandıra (Kerpe, Kumcağız, Kovanağzı, Cebeci, Bağırganlı, Seyrek), Darıca (Bayramoğlu), Karamürsel ve Ereğli'deki halk plajlarında hizmet verecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Belde A.Ş. tarafından işletilecek olan bu plajlar, 14 Haziran Cuma günü tatilcilere kapılarını açacak. Yaz sezonunun başlamasıyla birlikte özellikle Kurban Bayramı tatili süresince Kocaeli'nin benzersiz plajlarının yine yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Kiralama ücretleri ne kadar?

Kocaeli'nin plajları, dünyanın en güzel plajlarına taş çıkartmayacak güzellikte ve yenilenen şezlong ve şemsiye kiralama ücretleri ile hizmet veriyor. Belde A.Ş. tarafından işletilen halk plajlarında şezlong ve şemsiye kiralama ücretleri şu şekilde belirlendi: Günlük şezlong kiralama ücreti adet başına 50 TL, bir şemsiye ile iki şezlong takımı ise günlük 100 TL olarak hesaplanıyor. Ayrıca, günlük otopark ücreti 50 TL, tuvalet kullanımı için ise 5 TL ödeme yapılıyor. Kerpe Aile Plajı'nda ise 1 şemsiye ile 2 şezlong takımı kiralama ücreti günlük 200 TL olarak uygulanacak. Bu sezon Kumcağız ve Cebeci plajlarında da aileler için özel plaj bölümleri oluşturulacak, bu alanlarda da Kerpe'deki gibi 1 şemsiye ile 2 şezlong takımı kiralama ücreti günlük 200 TL olarak belirlendi.

Plajlarda tatilcilere çadır ve karavan kamp alanları da sunulmaktadır. Kandıra'daki Kovanağzı ve Bağırganlı plajlarında yer alan çadır kiralama alanları ile Cebeci'deki karavan kiralama hizmetlerinden vatandaşlar kendi çadır ve karavanlarıyla yararlanabilecekler. Kovanağzı ve Bağırganlı'daki kamp alanlarında günlük kiralama ücreti 100 TL olarak belirlenirken, Cebeci plajındaki karavan kiralama ücreti ise günlük 150 TL olarak uygulanmaktadır.

Yorumlar (0)