Sümela Manastırı’na akın ettiler: 5 günde 15 bin ziyaretçi

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Trabzon'un Maçka ilçesindeki Sümela Manastırı’nın Kurban Bayramı süresince yerli ve yabancı yaklaşık 14 bin 627 turist ağırladığı ortaya çıktı.

SEYAHAT 20.06.2024, 17:21 21.06.2024, 09:36 Şeyda Gül
Sümela Manastırı’na akın ettiler: 5 günde 15 bin ziyaretçi

Trabzon'un Maçka ilçesinde Altındere Vadisi Milli Parkı sınırları içinde yer alan Sümela Manastırı, 300 metre yüksekteki kayalar oyularak inşa edildi. Bayram boyunca doğa ve kültür tutkunlarının tercihi olan Sümela Manastırı, binlerce turist ağırlamayı sürdürüyor.

5 günde 15 bin ziyaretçi

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Sümela Manastırı’na arife günü ve bayramın 4 günü boyunca 14 bin 627 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Çok güzel bir ortamı, atmosferi var

Sümela Manastırı'nı her zaman merak ettiğini ve İstanbul'dan gezmeye geldiğini ifade eden Murat Aydın, manastırın patika yollarıyla da macera dolu bir yer olduğunu belirtti. Bir de düşündürücü olduğunu kaydeden Aydın, o zamanın teknolojisiyle yapılan bir yerin, günümüz teknolojiyse tarifinin yapılamamasının düşündürücü olduğunu dile getirdi. Gerçekten akıl almaz bir yer olduğunu aktaran Aydın, “Herkese tavsiye ederim. Birçok yer gezdim ama Sümela'ya ilk kez geldim, gezip görebileceğiniz en iyi yerlerden biri” ifadelerini kullandı.

Herkesin gezip görmesi gereken bir yer

Eskişehir'den ailesiyle Karadeniz turuna çıktıklarını anlatan Korhan Koptur ise Sümela Manastırı’nın çok güzel korunduğunu dile getirdi. Çok güzel bir ortamı ve atmosferi olduğunu ifade eden Koptur, “Bir daha kesin gelirim. Herkesin gezip görmesi, kaçırmaması gereken bir yer” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)