Sonbaharda da ziyaretçilerini ağırlıyor

Bitlis'e bağlı Tatvan ilçesinde yer alan Nemrut Krater Gölü, sonbahar mevsiminde de yabancı ve yerli turistlere, fotoğraf tutkunları ve doğaseverlere ev sahipliği yapıyor.

SEYAHAT 06.11.2023, 19:37 topcu
Sonbaharda da ziyaretçilerini ağırlıyor

Ülkemizin en büyük krater gölü özelliğine sahip olan Nemrut Krater Gölü, etrafındaki doğal güzellikleriyle de senenin her döneminde şehir sakinlerinin ve ziyaretçilerin sıklıkla gezdiği yerlerin ilk sırasında geliyor.

Bitki örtüsünün ve ağaçların hazan renklerine büründüğü Nemrut'a gelen turistler, fotoğraf tutkunları ve doğaseverler, hem tabiatla iç içe vakit geçirme olanağı yakalıyor hem de ortaya çıkan eşsiz manzarayı görüntülüyor."Çok beğendim ve şaşırdım"

Almanya'dan geldiğini belirten Udo Thoelstede ve Birgit Thoelstede, Nemrut Krater Gölü ve etrafındaki güzelliklere hayran kaldıklarını ifade etti.

Birgit Thoelstede, Almanya'da bir çikolata fabrikasında çalıştığını, gezmek maksadıyla ülkemize geldiklerini kaydetti.

Gölü okuduğu bir seyahat kitabında gördüğünü ve çok etkilendiğini aktaran Tholelstede, "Buranın çok büyük bir yanardağ olduğuna ilişkin bilgiler yer alıyordu o kitapta. Karavanımıza binip buraya geldik. Gerçekten de çok güzel bir yer. Sonbahar mevsiminde çok daha güzel görünüyor. Buraya ilk gelişim. Çok beğendim ve şaşırdım." diye konuştu. "Harika bir yer"

Udo Thoelstede ise "Türkiye'yi geziyoruz. Karavanla yolculuğa çıktık. Bir gece de burada kamp yaptık. Burası harika bir yer. Çok sayıda da turist var." ifadesine yer verdi."Güzel bir gün geçirdik"

Ziyaretçilerden Hülya Yaman ise tabiatın sonbahar mevsimiyle birlikte ziyaretçilere apayrı bir güzellik sunduğunu söyleyerek, "Sonbahar mevsiminin son dönemlerindeyiz. Bu güzellikleri çocuklarımız da görsün dedik. Bizim için harika bir gün oldu." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)