Rusya’da seferberlik ilan edildi, Türkiye’de uçuş fiyatları patladı

Putin'in seferberlik ilan etmesinin sonrasında birçok Rus vatandaşları havaalanlarına akın etti. Özellikle İstanbul'a gerçekleşecek olan uçuşlara Rusların yoğun ilgisi gözlerden kaçmadı.

SEYAHAT 21.09.2022, 16:05 Merve Yüksel
Rusya’da seferberlik ilan edildi, Türkiye’de uçuş fiyatları patladı

Ulusa sesleniş konuşması yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülke vatandaşlarını endişelendirecek ifadelerde bulundu. Ülke topraklarını korumak adına çeşitli silahları kullanabileceklerini aktaran Putin, bu noktada yeni adımlar atılacağını aktardı.

İstanbul’a akın yaşanıyor

Ulusa sesleniş konuşmasında halkın bilgilendiren Putin, "Kısmi seferberlik konusunda destek olunması gerektiğini düşünüyorum. Söz konusu kararnameye imza attım." dedi. Bu konuşmanın sonrasında birçok Rus vatandaşı, Türkiye'ye gelebilmek üzere bilet aramaya başladı.

Biletler bitti, fiyatlar yükseldi

Fakat meydana gelen yoğunluk sebebiyle önümüzdeki birkaç güne dair biletler biterken, Moskova'dan İstanbul'a gelmek isteyen kişiler uçaklarda boş yer bulamadı. Bunun yanı sıra biletlere oluşan aşırı talep sebebiyle fiyatlarda yükseliş yaşandığı, en yüksek 173 bin ruble ile en düşük 83 bin ruble aralığında değiştiği tespit edildi.

Yoğunluk İstanbul havalimanlarına

Sosyal medyada yayınlanan bir görüntüde ise Vnukovo Havalimanı'nı üzerinden İstanbul'a gerçekleşecek bütün seferler yaşanan büyük yoğunluk dikkatlerden kaçmadı.

Yorumlar (0)
11
açık