Pasaport ve vize istenmiyor: Akın ediyorlar

Ülkemizin Orta Asya ve Kafkaslar'a açılan en önemli kara sınır kapılarından Gürcistan hududundaki Sarp Sınır Kapısı'nda bayram tatili yoğunluğu gözleniyor.

SEYAHAT 26.06.2023, 21:04 Koray
Pasaport ve vize istenmiyor: Akın ediyorlar

Ülkemizin muhtelif kentlerinden gelerek yurt dışı tatili yapmak için vize ve pasaporta gereksinim duyulmadan gezilebilen Gürcistan'a gitmek isteyen yurttaşlar, Sarp Sınır Kapısı'nda yoğunluğa yol açtı.

Sarp Mülki İdare Amirliği verileri doğrultusunda, günlük ortalama 15 bin kişinin geçtiği kapıdan dokuz günlük bayram tatilinin başlamasıyla birlikte 23-25 Haziran tarihleri arasında 78 bin 981 yolcu geçti.

Yurttaşların bir kısmı yurt dışı turlarıyla bazıları ise bireysel olarak bahse konu ülkeye geçiş yapıyor."Ülke dışını da görmek istedik"

Bayram tatili için karısı ve arkadaşlarıyla İzmir'den gelen Samet Kaya, basın mensuplarına, aslen Rizeli olduğunu kaydederek, tatilin bir bölümünü Karadeniz'in güzel tabiatında bir kısmını ise ülke dışında geçirmek için buraya geldiğine işaret etti.

Gürcistan'da iki gün geçirdikten sonra ülkemize dönen Nilgün Birbaş ise başkent Ankara'dan geldiğini dile getirerek, "Karadeniz turuna çıktık. Turumuzun son durağı ise Batum'du. Yabancı bir kültürü, ülkeyi görmek istedik. Çok iyi bir tatil geçirdik. Karadeniz'e adeta bayıldım. Hem ülkemizde görmediğimiz yerleri gördük hem de yurt dışı tatili yaptık." dedi.

Magekent İstanbul'dan gelen Nuray Erkan ise bayram tatilini Gürcistan ve Karadeniz'de geçirmeyi planladıklarını ifade ederek, şu sözleri sarf etti:

"Karadeniz Bölgesi'ni geziyoruz. Gelmişken Gürcistan'ı da görmek istedik. Ben Karadenizliyim fakat arkadaşlarım var, onlar buraları daha evvel hiç görmediler. Onlara tabiatın güzelliğini göstermek istiyorum. Yaylalara çıkmayı istiyoruz. Gelmişken ülke dışını da görmek istedik ve Gürcistan'a doğru gidiyoruz."

Yorumlar (0)