Marmara'da doğayla iç içe tatil imkanı

Temiz denizi ve doğal güzellikleriyle dikkatleri üzerine çeken, yamaç paraşütü pistlerine ve mavi bayraklı plajlara sahip Tekirdağ'a bağlı Şarköy ilçesi, yabancı ve yerli çok sayıda turisti ağılıyor.

SEYAHAT 30.07.2023, 22:20 Koray
Marmara'da doğayla iç içe tatil imkanı

Yamaç paraşütü pistleri, mavi bayraklı plajları ve Ganos Dağı eteklerindeki ormanlarıyla Şarköy, tatilcileri yeşil ve maviyle buluşturuyor.

Şarköy, ziyaretçilerine ormanlar ve Marmara Denizi'nin mavisi arasında temiz bir çevrede tabiatla iç içe tatil olanağı sunuyor.

Ekstrem sporlar ile karavan ve kamp turizmini sevenlerin ilgisini çeken ilçe, temiz plajlarıyla da tatilcilerin dikkatini çekiyor. 

Şarköy'de yer alan altı mavi bayraklı plaj, denizin keyfini çıkarmak isteyenleri ağırlıyor.
 

"İnsanlar rahat bir şekilde denize girebiliyor"

Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, basın mensuplarına, ilçenin tatilcilere tabiat ile iç içe vakit geçirme imkanı sunduğunu ifade etti.

Mavi bayraklı olan plajların tatil için sık sık tercih edildiğini söyleyen Var, "'Mavi bayraklı' denildiğinde ilk olarak herkesin aklına cankurtaran, hizmet ve temizlik geliyor. İnsanlar bu plajlarda rahat bir şekilde denize girebiliyor. Mavi bayraklı olan plajlarda en iyi şekilde hizmet sunuluyor. Şarköy'ün turizm işletme belgesini alan tesisleri de cankurtaran hizmeti sunuyor. İlçeye gelen tatilciler güvenle burada yüzebiliyor." dedi.

Var, Şarköy nüfusunun yaz mevsiminde arttığını, tatilcileri çok iyi bir şekilde ağırlayıp ilçeden mutlu ayrılmaları için çaba sarf ettiklerini sözlerine ekledi. "Mavi bayraklı plajlar tatilcileri cezbediyor"

Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu ise kentin tatilcilerce sık sık tercih edildiğini kaydetti.

Kentte 33 plajda denize girilebildiğini belirten Hacıoğlu, "Tekirdağ'daki plajların altısı Şarköy ilçesinde ve mavi bayrağa sahip. Bunun haricinde de sekiz turizm işletme belgeli plaj mevcut. Tüm plajlarda turizm çalışmaları devam ediyor. Sağlık Bakanlığı verileri ve su analizleri doğrultusunda, Tekirdağ'daki plajlarda denize girmek için engel bir durum söz konusu değil. Maviyle yeşilin bulunduğu bu yerde rüzgar sörfü, yamaç paraşütü de yapılıyor. Megakent İstanbul'a yakın olması da Tekirdağ için bir avantaj." şeklinde konuştu.

Yamaç paraşütü yapmak için Uçmakdere Mahallesi'nin her geçen sene daha da popüler olduğunu dile getiren Hacıoğlu, insanların Şarköy'de birçok turizm aktivitesi yapabilme şansı olduğunu aktardı.

Hacıoğlu, ilçenin her sene çok sayıda yabancı ve yerli tatilciyi ağırladığını vurgulayarak, "İnsanlar akın akın Şarköy'e geliyor. Özellikle hafta sonu kente giriş çıkışlarda uzun araç kuyrukları meydana geliyor. Deniz için Şarköy'ün tercih edilmesi diğer turizm unsurlarını da tetikliyor. İlçeye gelenler dolu dolu tatil geçiriyor. Suyun çok temiz olması, özellikle de mavi bayraklı plajları bir hayli ilgi çekiyor. Mavi bayraklı plajlar tatilcileri cezbediyor." sözlerini sarf etti. 

Yorumlar (0)