Kars'taki 'peri bacaları' turizme kazandırılacak

Kars'a bağlı Sarıkamış ilçesinde yer alan Komdere Vadisi'nde bulunan peri bacalarını andıran kayalıklar ülke turizmine kazandırılacak.

SEYAHAT 08.07.2023, 23:06 10.07.2023, 09:13 Koray
Kars'taki 'peri bacaları' turizme kazandırılacak

Sarıkamış'a 28 kilometre mesafede Karakurt bölgesindeki vadide yer alan delikli kayalar ve 'peri bacaları'nın turizm gezi alanları içine dahil edilmesi için faaliyet başlatıldı."Turizmi 12 aya yayacağız"

Sarıkamış Kayak Otelleri Derneği Başkanı Halit Taş, basın mensuplarına, Sarıkamış'ta turizmi 12 aya yayma faaliyetlerinin sürdüğünü dile getirdi. 

Bölgenin gezi alanlarının tekrar belirlenmesi için faaliyetlere başladıklarını kaydeden Taş, "Bu manada Karakurt bölgesinde yer alan peri bacalarının turizme dahil olması için faaliyetlerimiz sürüyor. İlçemiz, güzellikleriyle, tabiatıyla zaten misafirlerimizin bildiği bir turizm noktası. Bu tarz güzellikleri ortaya çıkarmak için kurumlarımızla birlikte faaliyetlerimize devam ediyoruz." sözlerini sarf etti."Turizme kazandırılması lazım"

Tabiat fotoğrafçısı Hasan Cellat ise bölgedeki doğal oluşumların çok iyi görseller sunduğuna dikkat çekerek, "Buranın bir an evvel turizme kazandırılması lazım. Çok güzel bir yer, çok güzel bir vadi." dedi. 

Yorumlar (0)