Karagöl Tabiat Parkı'nda sonbahar

Ankara'ya bağlı Çubuk ilçesinde bulunan Karagöl Tabiat Parkı, sonbahar mevsiminde rengarenk tonlara bürünen ağaçlar ve etrafındaki vadiyle zamanını tabiatla iç içe geçirmek isteyenleri misafir ediyor.

SEYAHAT 04.11.2023, 19:38 topcu
Karagöl Tabiat Parkı'nda sonbahar

Dört mevsim apayrı bir güzelliğe bürünen ilçeye 22 kilometre mesafedeki Karagöl Tabiat Parkı, sonbahar mevsiminde de doğal güzelliğiyle adeta yağlı boya tablolarını anımsatıyor.

Yıldırım ve Kavak dağlarının 1.522 rakımındaki eteğinde yer alan Karagöl Tabiat Parkı, etrafındaki kavak, meşe, ıhlamur, söğüt ve çam ağaçlarıyla ziyaretçilerine tabiatla iç içe zaman geçirme olanağı sunuyor.

Sonbahar mevsiminde ağaçlar ve etrafındaki vadi kahverengi, kırmızı ve sarı renklere bürünen Karagöl ve yaylalar, fotoğraf çekmeyi sevenlere de ev sahipliği yapıyor.

Şehrin stresinden uzaklaşmak isteyen çok sayıda kişiyi misafir eden Karagöl'e, Çubuk 2 Barajı'nın kenarından geçen kara yolu ile Kışlacık Mahallesi yolu güzergahı izleyerek ulaşılabiliyor."Şehirden kaçmak için çok iyi bir yer"

Halil Basri Uluğ adlı fotoğraf sanatçısı, fotoğraf çekmek için sıklıkla Karagöl'e geldiğini belirterek, bölgede çok farklı bitki ve ağaç türleri olduğunu, bunların dört mevsim apayrı bir güzellik kattığını kaydetti. 

Doğa tutkunlarını Karagöl'e beklediklerini ifade eden Uluğ, "Kentin o sıkıcı ve kalabalık atmosferinden kaçarak dinlenmek için çok iyi bir yer. Biz de sık sık kentten kaçarak, burada zaman geçirerek dinleniyoruz. İsteyen herkes en güzel manzarayı, en güzel kareleri burada bulma olanağı bulabiliyor." sözlerini sarf etti.

Yorumlar (0)