Gölyaka Kültür Park'ta sonbahar

Gölyaka Kültür Park'ta sis ile sonbaharın güzellikleri buluştu. Dağların eteklerinde meydana gelen ve adeta sis denizini anımsatan manzara, havadan fotoğraflandı.

SEYAHAT 31.10.2023, 21:42 01.11.2023, 16:57 topcu
Gölyaka Kültür Park'ta sonbahar

Düzce'deki Efteni Gölü havzasında, hazan renklerine bürünen Gölyaka Kültür Park'ta sis etkisini gösterdi. 

Ulusal Öneme Haiz Sulak Alan'da bulunan parkta sis, güz mevsiminde yaprakları sararan ağaçlar arasında eşsiz görüntüler oluşturdu.

Megakent İstanbul'a içme suyu temin eden Melen Çayı havzasının başlangıç noktasında bulunan Efteni Gölü koruma sahasındaki 790 bin metrekare büyüklüğündeki park, sahip olduğu zengin bitki örtüsüyle bölgede hayvancılıkla uğraşanlar tarafından özel izinlerle mera olarak da kullanılıyor.

Dört mevsim ziyaretçilerine apayrı güzellikler sunan Gölyaka Kültür Park'ta bulunan çınar ağaçları, hazan renkleriyle sis altında etkileyici bir görünüme büründü.Düzce Ovası sisle kaplandı

Düzce'de gece saatlerinde başlayan sis, sabah saatlerinde etkisini artırdı. Güneyden Keremali, Elmacık, Abant, kuzeyden Kaplandede ve Orhan dağlarının sardığı ovaya, sabah saatlerinde sis bastırdı.

Sis sebebiyle Düzce-Gölyaka bağlantı yolunun Aydınpınar ve Duraklar kesiminde görüş mesafesi bir hayli düştü.

Ulaşımda aksaklık meydana gelmezken, görüş mesafesinin bir hayli azaldığı bölgelerde araç sürücüleri dikkatli bir şekilde ilerledi.

Dağların eteklerinde meydana gelen ve adeta sis denizini anımsatan manzara, havadan fotoğraflandı.

Yorumlar (0)