Ganos Dağı eteklerinde sonbahar renkleri

Tekirdağ'daki Ganos Dağı eteklerinde yer alan ormanlar, güz renklerine büründü.

SEYAHAT 09.11.2023, 21:37 11.11.2023, 18:01 topcu
Ganos Dağı eteklerinde sonbahar renkleri

Şarköy ilçesindeki Uçmakdere ve Süleymanpaşa ilçesindeki Yeniköy mahallelerinde yer alan ormanlar, sonbahar mevsiminin gelişiyle birlikte kırmızı, turuncu, sarı ve yeşilin farklı tonlarıyla göz alıcı bir güzelliğe kavuştu.

Doğa tutkunları ile amatör fotoğrafçılar, renk cümbüşünün tabiata apayrı bir güzellik kattığı ormanlık bölgede hem yürüyüş yapmanın hem de bol bol fotoğraf çekmenin keyfini çıkarıyor.

Hazan renklerine bürünen ormanlar, Uçmakdere yolunu tercih eden sürücülere de keyifli yolculuk yaşatıyor. "Özellikle hafta sonlarında Tekirdağ'a akın ediyorlar"

Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Hacıoğlu, basın mensuplarına, kentin dört mevsim ayrı bir güzelliğe büründüğünü ifade etti. 

Sonbahar mevsiminin güzelliğinin kentte yaşanmaya devam ettiğini kaydeden Ahmet Hacıoğlu, "Tekirdağ'ın megakent İstanbul'a yakın olması sonbahar mevsiminde meydana gelen renk cümbüşünü görmek isteyenleri daha çok Tekirdağ'a çekiyor. Tekirdağ'da daha çok yaprağını döken ağaçların bulunduğu ormanlar olduğu için sonbahar mevsiminde meydana gelen renk cümbüşünü yakinen görmek mümkün. Ormanlarımızda yer alan yürüyüş rotalarında yürümek insanlara büyük bir rahatlık veriyor. Bu yüzden özellikle hafta sonlarında ziyaretçiler Tekirdağ'a akın ediyor." şeklinde konuştu.

Hacıoğlu, Tekirdağ'a gelenlerin bölgenin gastronomisinden de yararlandığını vurgulayarak, kentin dört mevsim insanları bölgeye çekmeyi sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)