Doğayla tarihin bütünleştiği ilçe

Tunceli'de ilkbahar mevsiminin gelişiyle birlikte yeşile bürünen Çemişgezek ilçesi, köprüleri, akarsuları, şelaleleri ve tarihi mekanları ile yörede ikamet eden yurttaşların yanı sıra çevre kentlerden de ziyaretçi konuk ediyor.

SEYAHAT 06.04.2022, 20:53 07.04.2022, 16:09 Koray
Doğayla tarihin bütünleştiği ilçe

Sarp dağlar arasından kurulu olan Tunceli, senenin her döneminde farklı doğasıyla fotoğraf, trekking ve kamp tutkunlarının uğrak noktası oluyor.

El değmemiş olan doğasıyla görenleri kendine hayran bırakan ile bağlı Çemişgezek ilçesi de tarihi mekanları ve doğal güzellikleriyle öne çıkıyor.Badem ağaçları çiçek açtı

Kışın akabinde badem ağaçlarının çiçek açtığı Çemişgezek'te, şu sıralarda yeşilin tonlarının kapladığı doğa ilgi çekici manzaralar ortaya koyuyor.

Yaklaşık olarak 7 bin nüfusu olan ilçede, Hamidiye Medresesi, Tağar Köprüsü, Hamam-ı Atik, Kale Camii, Uzun Hasan Türbesi, İn Delikleri ve Tağar Vadisi büyük önem taşıyor.

Günübirlik olarak düzenlenen turlarla çevre kentlerden ilçeye gelen konuklar, burada tarihi ve doğal güzellikler arasında zaman geçirerek, bol bol fotoğraf çekiyor.Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu