Abant karla kaplandı

Doğal güzellikleriyle ünlü olan Abant Gölü Milli Parkı'nda yoğun kar yağışının ardından eşsiz manzaralar oluştu.

SEYAHAT 20.11.2023, 19:18 topcu
Abant karla kaplandı

Milli parkta dün gün boyu devam eden kar yağışının akabinde kar kalınlığı 40 santimetreye ulaştı. Bu sabah saatleri itibarıyla etkisini yitiren kar yağışı, öğleden sonra tekrar bölgeye hakim oldu.

Parkı çevreleyen ağaçlar ve dağlar ile göl çevresinde iskeleler ve yürüyüş yolları karla kaplandı.

Konaklamak için ya da günübirlik gelen tatilciler göl etrafında yürüyüş yaptı, bazı ziyaretçiler ise konakladıkları otellerin bahçelerinde karın tadını çıkardı."Çok soğuk"

Abant'a arkadaşlarıyla birlikte Bursa'dan gelen Tuğçe ve İsa Tüzel çifti, Abant'ın çok güzel fakat soğuk olduğunu dile getirdi. Buraya daha evvel geldiklerinde kar olmadığını aktaran Tüzel çifti, bundan sonra çok daha sık gelmeyi planladıklarını ifade etti."Tahmin ettiğimizden çok daha güzel"

Sedef Yılmaz ise Abant'ı beğendiğini kaydederek, "Arkadaşlarımızla birlikte gezmeye geldik. Burası tahmin ettiğimizden çok daha güzel. Ortam ve diğer her şey çok güzel fakat çok soğuk." diye konuştu."Her mevsim güzel"

Bölgedeki bir otelin yetkilisi olan İbrahim Bayram, Abant'ın dört mevsim güzel olduğuna dikkat çekerek, "Her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünüyor fakat kış mevsiminde çok daha güzel oluyor. Yurttaşları buraya çağırıyoruz. Bu güzellikleri görmelerini, adeta kartpostal gibi karla giydirilmiş Abant'ın güzelliklerini bizzat yaşamalarını öneriyoruz." ifadelerine yer verdi. 

Bayram, mevsim itibarıyla bölgedeki otellerin doluluk oranlarının yüzde 85-90 düzeylerinde seyrettiğini sözlerine ekledi. 

Yorumlar (0)